Najlepsi freeriderzy rozpoczynają sezon

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 16 stycznia 2014 12:47

Pierwsze zawody tegorocznego Swatch Freeride World Tour by The North Face rozegrane zostaną już jutro we włoskim Courmayeur. 

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. D.Daher)

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. D.Daher)

W tym sezonie miłośnicy jazdy poza trasami na całym świecie sporo czasu spędzają nad prognozami pogody starając się wybrać miejsce, gdzie znaleźć można choć trochę świeżego puchu. We Francji, Szwajcarii i Włoszech początek roku przyniósł długo wyczekiwane opady, niestety zmienne temperatury i silny wiatr sprawiły, iż w wielu miejscach pokrywa śnieżna jest mało stabilna, a co za tym idzie zagrożenie lawinowe utrzymuje się na wysokim poziomie.

Panujące warunki oraz prognoza pogody wpłynęły na decyzję o zmianie lokalizacji i rozegraniu dzień wcześniej pierwszych tym sezonie zawodów z cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face w Courmayeur.

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. D. Daher)

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. D. Daher)

Najlepsi narciarze i snowboardziści na świecie już jutro zmierzą się ze ścianą Cresta D’Arp, najwyższego szczytu, na który dociera wyciąg w tym włoskim ośrodku.

Cieszę się, że sezon rozpoczniemy w Courmayeur. To jedno z moich ulubionych miejsc, w których rozgrywane są zawody z całego cyklu – po prostu nie ma nic lepszego niż połączenie niesamowitego terenu i typowej dla włoskich ośrodków atmosfery. W zeszłym roku byłem tu 6. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej – powiedział Drew Tabke, który bronił będzie tytułu mistrzowskiego zdobytego w minionym sezonie.

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. J. Bernard)

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. J. Bernard)

FWT13_COURM_JBERNARD-1556

Rywalizację najlepszych narciarzy i snowboardzistów będzie można śledzić na żywo na stronie www.freerideworldtour.com (początek relacji – 9.00).

W przyszłym tygodniu w Chamonix rozegrany zostanie drugi przystanek tegorocznego cyklu. Potem rywalizacja przeniesie się do Fiberbrunn w Austrii. W marcu freeriderzy staną na starcie zawodów w Kirkwood w USA, a najlepsi spotkają się w czasie wielkiego finału w  Verbier.

Wszelkie informacje na temat poszczególnych zawodów oraz aktualne rankingi znaleźć można na stronie www.freerideworldtour.com.

Zapowiedź video zawodów w Courmayeur:

Jacek Będkowski

SnowPR 

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn