Kolejna edycja Polartec® Challenge

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 27 listopada 2013 10:05

Agnieszka i Mateusz Waligóra z Wrocławia, dzięki wygranej w Polartec® Challenge zrealizowali swoje marzenie. Teraz rusza kolejna edycja Polartec® Challenge – corocznego, międzynarodowego programu grantowego. Zgłoszenie może wysłać każda osoba lub grupa, która szuka finansowego wsparcia do realizacji wyprawy. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 stycznia 2014 roku. 

Agnieszka i Mateusz Waligóra z Wrocławia, dzięki wygranej w Polartec® Challenge zrealizowali swoje marzenie (fot. Mateusz Waligóra)

Agnieszka i Mateusz Waligóra z Wrocławia, dzięki wygranej w Polartec® Challenge zrealizowali swoje marzenie (fot. Mateusz Waligóra)

Od 1991 roku Polartec® wspiera sportowców i podróżników z całego świata. Poza wsparciem finansowym, zwycięzcy programu otrzymują od Polartec® również kompletny system odzieży potrzebny do zrealizowania wyprawy. Nadesłane aplikacje będą oceniane pod kątem zaangażowania uczestnika, wizji projektu czy też aspektu edukacyjnego. Polartec® Challenge nie jest grantem dla projektów opartych na samej rywalizacji ani powstających jedynie dla zdobycia funduszy.

W ciągu ostatnich 22. lat, Polartec® pomógł zrealizować setki nietuzinkowych ekspedycji. Latem tego roku, dzięki wsparciu Polartec® Challenge, Agnieszka i Mateusz Waligóra pojechali do Australii – ich celem było przejechanie rowerem legendarnego Canning Stock Route (CSR).

csr3

 

Droga ta, to nie lada wyzwanie dla rowerzysty, gdyż jest to najdłuższa i najcięższa australijska trasa off-roadowa biegnąca z południowego zachodu na północny wschód kontynentu i przecina trzy pustynie – Gibsona, Wielką Piaszczystą i Tanam. W te rejony zazwyczaj  odważają się zapuścić jedynie wozy terenowe. Niestety, ulewne deszcze uniemożliwiły Agnieszce i Mateuszowi przejazd przez pustynię i musieli zawrócić.

csr1

 

Oczywiście mają poczucie niedosytu ale dzięki udziałowi w programie mieli szansę spróbować, kto wie może jeszcze tam wrócą i podejmą wyzwanie raz jeszcze. Tymczasem, inni mają szansę zgłosić wyprawę do Polartec® Challenge i zrealizować swoje marzenia.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na: http://polartec.com/

 Informacja prasowa marki Polartec

 

 

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn