Merrell Ascend Glove GTX na jesienne biegi

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 04 października 2013 10:24

Na jesienne biegi marka Merrell proponuje nowy męski model Ascend Glove GTX z linii Barefoot. To ultralekkie, wytrzymałe i wodoodporne buty typu trail, które sprawdzą się w trudnych warunkach terenowych oraz podczas długich biegów.

W sezonie jesienno-zimowym biegacze muszą stawić czoło trudniejszym warunkom atmosferycznym. Szczególnie bieganie naturalne, czyli w obuwiu zredukowanym do minimum, w którym od podłoża dzieli nas jedynie cienka podeszwa kojarzy się z bieganiem przy dobrej pogodzie. Merrell Ascend Glove to obuwie typu barefoot przystosowane do niższych temperatur i słoty.

Merrell, Ascend Glove GTX

Merrell, Ascend Glove GTX

Merrell Ascend Glove posiadają podeszwę o zerowej różnicy poziomów pomiędzy palcami a piętą, co pozwala układać się stopie w naturalnej pozycji, wymusza lądowanie na śródstopiu, a nie na pięcie odciążając stawy i angażując mięśnie nóg i stóp. Podeszwa w jednym poziomie gwarantuje dobry kontakt z podłożem. Buty zostały wyposażone w 6mm amortyzację, która sprawdzi się w trudnych warunkach terenowych oraz podczas długich biegów. Wkładka TrailProtect w przedniej części buta i pięcie zapewnia dodatkową ochronę przed nierówną nawierzchnią.

Model został wykonany z tkaniny i materiału syntetycznego. Siateczka MotionMesh pozwala stopom oddychać i zapewnia elastyczność a podeszwa Vibram gwarantuje dobrą przyczepność. Technologia M-Select Fresh wykorzystuje naturalne mikroorganizmy, które eliminują pot oraz usuwają bakterie wywołujące brzydki zapach, zapewniając komfort nawet w trakcie długiego użytkowania. Dla ochrony przed wilgocią i deszczem buty zostały pokryte membraną GORE-TEX ConnectFit.

Cena Merrell Ascend Glove GTX: 579 zł.

Informacja prasowa marki Merrell

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn