Przegonić depresję! – bieg w Zakopanem

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 04 października 2013 12:10

Szukasz sposobu na oderwanie od codzienności? Masz kłopot, którego nie możesz rozwiązać? Weź udział w biegu ulicznym Przegonić depresję w Zakopanem! 

Bieganie to nie tylko forma aktywnego spędzania wolnego czasu. To też świetny sposób na radzenie sobie z przeciwnościami, jakie nas spotykają. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesności, postanowiliśmy zorganizować bieg z otoczką … psychologiczną. Naszą misją jest zapobieganie problemom zdrowia psychicznego. Lokalizacja imprezy – Zakopane to doskonałe miejsce, by odpocząć – tak fizycznie, jak i psychicznie!

przegonic_depresje

Już w sobotę, 5 października pobiegniemy na dwóch dystansach – 4 i 10 km przez centrum zimowej stolicy Polski. Start będzie zlokalizowany na słynnych Krupówkach! Po drodze oglądać będziemy Giewont, miniemy też skocznię narciarską, wbiegniemy na teren Centralnego Ośrodka Sportu, by dotrzeć do Kuźnic, zawrócić i wbiec na metę na Krupówkach. Ale bieganie to nie wszystko! Przed i po biegu będzie na Was czekać mnóstwo psychologicznych atrakcji!

Tegoroczny bieg Przegonić depresję odbędzie się po raz drugi. Podobnie, jak przed rokiem pobiegniemy na dwóch dystansach – 4 i 10 km. Trasa biegów prowadzi z Krupówek, w kierunku skoczni narciarskiej, gdzie nawracać będą startujący na krótszym dystansie. Biegnący na 10 km będą mieć okazję przebiec po ścieżkach Centralnego Ośrodka Sportu, na których trenują m.in. najlepsi polscy biegacze … narciarscy. Dalej trasa poprowadzi do Kuźnic, gdzie zawrócimy i skierujemy się z powrotem na Krupówki, gdzie zlokalizowana będzie meta na obu dystansach.

trasa

Każdy z zawodników, który ukończy bieg Przegonić depresję otrzyma pamiątkowy medal oraz pakiet regeneracyjny. Oprócz biegów dla dorosłych zaplanowane są biegi i inne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Dystanse tych biegów będą dostosowane do wieku i możliwości dzieci i wahać się od kilkuset metrów do 2 kilometrów.

Informacje o zapisach:

Bieg odbędzie się 5 października w Zakopanem. Start biegu głównego nastąpi dokładnie o godzinie 14:00. Zgłoszenia można dokonać przy pomocy elektronicznego formularza. Formularz będzie czynny do 2 października lub do wyczerpania limitu zgłoszeń. Uprzejmie prosimy zapoznać się z regulaminem biegu.

Zgłoszenie jest kompletne po wypełnieniu i wysłaniu formularza zgłoszeniowego oraz dokonania opłaty startowej w kwocie: 33zł. Limit uczestników wynosi: 222 osoby w biegu na 10 kilometrów, 111 osób w biegu na 4 kilometry. Po 2 października zgłoszeń będzie można dokonywać tylko w biurze zawodów w dniu biegu.

Biuro zawodów w dniu imprezy czynne będzie od godziny 10:00 do godziny 13:15.

Bieg Przegonić depresję jest organizowany przez Zakopiański Ruch Oddolny oraz FUNdację BIEGanie.

org

Więcej informacji na stronie: przegonicdepresje.pl

Źródło: przegonicdepresje.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn