Freeride Film Festival Tour 2013

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 30 października 2013 13:25

Rusza kolejna edycja największego w Europie festiwalu filmów freeridowych. Freeride Film Festival Tour 2013 zawita 15 listopada br. do Krakowa, a dzień później do Warszawy. W czasie festiwalu odbędzie się zbiórka środków na obóz narciarski dla dzieci i młodzieży z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”.

Festiwal przeniesie nas w świat gór, oddając atmosferę zimowej aury, odsłoni przed nami najpiękniejsze strony mroźnej pory roku. Jesień to czas kiedy snujemy narciarskie i snowboardowe plany oraz stawiamy sobie cele na nadchodzącą zimę – mówi Wojciech Sularz, organizator festiwalu. – Jak co roku chcemy również przybliżyć narciarstwo niepełnosprawnym. Naszymi gośćmi będą dzieci z „Helenowa”.

FFF2013_KRAKOW_B1

Organizujemy także zbiórkę środków na drugi już obóz narciarski, na którym będą mogły, dzięki specjalistycznemu sprzętowi i kadrze instruktorskiej, poznawać uroki narciarstwa.

Wyróżnikiem festiwalu jest obecność światowej klasy freeriderów, zawodników i producentów, którzy odwiedzą Innsbruck, Wiedeń, Kraków, Warszawę i Hamburg.

Znani na całym świecie freeriderzy – Flo Orley, Stefan Häusl, Björn Heregger, Johannes Hoffmann, Lorraine Huber (i inni), odwiedzą dwa polskie miasta wraz 7 filmami- produkcjami europejskiego kina freeridowego. Dodatkowo widzowie będą mogli wygrać pobyt w St. Anton, Innsbrucku, Zell am See-Kaprun czy na Stubai’u.

Festiwal będzie prowadził i moderował Harry Putz, austriacki producent filmowy i były zawodnik oraz Flo Orley, światowej klasy snowboardzista, vice-mistrz świata w freeridzie.

Przedstawiane filmy i produkcje prezentują wysoki poziom pod względem sportowym i artystycznym.

Freeride w Europie, ale i wyprawy w dalekie kraje, wytyczanie nowych linii zjazdu w Japonii, Mongolii i na Alasce, które zobaczymy na filmach, to wyzwanie dla wszystkich którzy, marzą o wolności. Ryzyko i adrenalina wpisane jest w freeride.

“Dlaczego ludzie balansują na granicy życia i śmierci?” – na te i na inne pytania odpowiedzą nam zaproszeni goście.

Świetne produkcje na dużym ekranie, gwiazdy europejskiego i światowego freeride’u, przedstawiciele najlepszych regionów narciarskich w Austrii, prezentacja odzieży, sprzętu, losowanie nagród – to główne punkty naszej imprezy, które zapewnią świetną atmosferę i dobrą zabawę przez cały festiwalowy wieczór. Po projekcji filmów zapraszamy na AFTERPARTY!!!

 

ZOBACZ, USŁYSZ I POCZUJ ATMOSFERE WOLNOŚCI JAKĄ DAJE CI FREERIDE FILM FESTIVAL TOUR 2013

FILMY:

BETWEEN THE LINES

DASEIN

SHADES OF WINTER

CAMELS ARE NEVER COLD

FAR AWAY

FOR A FEW LINES MORE

STAMMTISCH

STEPS

KRAKÓW: KINO KIJÓW-CENTRUM      15.11.2013, start 19:00

WARSZAWA: KINOTEKA MULTIPLEX  16.11.2013, start 19:00

Informacje na stronie: http://www.freeridefilmfestival.at/

Bilety dostępne w kasie kina Kijów i Kinoteka

Freeride Film Festival Tour

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn