Marka Małachowski w Japonii

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 17 września 2013 9:29

Małachowski właśnie wkroczył na outdoorowy rynek kraju kwitnącej wiśni. Japońscy alpiniści będą mogli kupić produkty z wysokogórskiej kolekcji polskiej marki.

Małachowski wkracza na rynek japoński po raz pierwszy ze swoją linią technicznych produktów, jednak nie po raz pierwszy w ogóle. Już od 2003 roku firma eksportuje swoje puchowe produkty z linii fashion dla japońskiej firmy Tommorowland.

Malachowski_japonia1

Nową przygodę z Japonią firma Małachowski rozpoczęła od tegorocznych monachijskich targów ISPO. Małachowskim zainteresował się japoński wspinacz Osamu Kunii, który jest także dystrybutorem produktów outdoorowych. Osamu Kunii posiada firmę Magic Mountain, w ramach której jest przedstawicielem na rynek japoński m.in. marek Grivel i Ortovox. Posiada także dwa własne sklepy.

Zaproponował marce Małachowski współpracę, której efektem jest wkroczenie polskiej firmy na ten egzotyczny rynek. Z pewnością sytuację ułatwił fakt, iż w Japonii ogromną popularnością cieszy się puch od polskich gęsi i kaczek, ceniony za wysoką jakość. I słusznie.

Malachowski_japonia2

W japońskich sklepach outdoorowych znajdą się produkty z wysokogórskiej kolekcji marki Małachowski, czyli przede wszystkim kurtki, spodnie i kombinezony puchowe na trudne alpejskie i himalajskie warunki, a także puchowe śpiwory.

Poza polskim rynkiem, marka Małachowski funkcjonuje także w Australii, realizując również wiele zleceń na europejskim rynku, głównie za pośrednictwem swojego sklepu internetowego. Jak mówią przedstawiciele marki, najbardziej zaawansowani klienci trafiają do Małachowskiego dzięki poleceniu przez polskich himalaistów, m.in. Krzysztofa Wielickiego, czy Ryszarda Pawłowskiego. Produkty z kolekcji GuidePro zostały już docenione przez wspinaczy m.in. z Rumunii, Rosji, Czech i Kanady.

Źródło: Małachowski

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn