Buty Merrell MixMaster Tuff GTX do biegów terenowych

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 17 września 2013 12:51

Dla entuzjastów biegania w terenie, którzy z nadejściem chłodu nie rezygnują z treningów, marka Merrell proponuje nowy męski model butów typu trail MixMaster Tuff GTX z jesienno-zimowej kolekcji 2013.

Merrell MixMaster Tuff GTX zostały pokryte membraną GORE-TEX Performance Comfort, dzięki której stopy mogą oddychać i pozostaną suche nawet podczas biegania w trakcie deszczu, śniegu czy mrozów. W butach Merrell niekorzystne warunki pogodowe nie będą przeszkodą w treningach.

Buty Merrell MixMaster Tuff GTX do biegów terenowych

Buty Merrell MixMaster Tuff GTX do biegów terenowych

Biegi po leśnych ścieżkach, kamienistych szlakach i trawiastych polanach. Im trudniejsze warunki czekają na trasie, tym ważniejsze, aby buty były przystosowane do biegania w terenie.

W tym celu powinny zostać wyposażone w bardziej agresywny niż w butach miejskich bieżnik. Merrell MixMaster Tuff GTX posiadają bieżnik 3,5 mm, który zapewni dobrą przyczepność. Model posiada podeszwę zewnętrzną ze znakiem M-Select Grip dopasowaną do różnych form aktywności, z której brud jest łatwo usuwany.

Podczas biegów trailowych w zróżnicowanych warunkach należy zwrócić uwagę na stabilność buta. Ważna, aby stopa znajdowała się jak najbliżej podłoża, co zapewnia lepsze wyczucie terenu. MixMaster Tuff GTX posiadają 4mm różnicę między palcami i piętą oraz 12 mm amortyzację.

Zostały wyposażone w podeszwę środkową Merrell Float o 10 proc. cieńszą i o 25 proc. lżejszą niż tradycyjne podeszwy. Dodatkowo poduszka powietrzna w podeszwie środkowej Merrell Air Cushion Midsole amortyzuje wstrząsy i poprawia stabilność.

Cena MixMaster Tuff GTX: 499 zł.

Informacja prasowa marki Merrell

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn