adidas Journeys w Południowym Tyrolu

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 17 września 2013 16:28

Projekt adidas journeys rozpoczął się wyprawą po Południowym Tyrolu. Rowerzyści przejechali kilkaset kilometrów, odwiedzając Sellarondę, okolice Lago di Carezza, Bolzano i wiele innych miejsc. „Pamiętniki” z podróży, dokładne trasy, opis ekipy oraz zdjęcia i filmy są dostępne na www.adidasjourneys.com/suedtirol oraz na Facebooku pod #adidasjourneys.

adidas_tyrol

adidas journeys to akcja mająca na celu wyrwanie człowieka miejskiego z miasta i miasto z człowieka miejskiego. W czasach, kiedy nasze życie coraz mocniej splata się z technologią i wygórowanymi wymaganiami współczesnego środowiska miejskiego, adidas proponuje proste zadanie: otrząśnij się z codziennych spraw i  trosk, otwórz drzwi i wyrusz ścieżką prowadzącą z dala od miasta w otwartą przestrzeń.

Podróż do Południowego Tyrolu była pierwszą z całego cyklu. Ośmiu entuzjastów rowerów z całej Europy podjęło wyzwanie przejechania Dolomitów, co było mocnym sprawdzianem ich siły woli. Wyprawa rozpoczęła się 1 września w Bolzano/Bozen, stolicy Południowego Tyrolu. Stamtąd ruszyli pod górę, z góry i dookoła gór długimi, malowniczymi trasami wśród pasm Dolomitów. Punktem docelowym była Wenecja i  55. Biennale Sztuki.

Inauguracyjna podróż rowerowa przez Dolomity to potwierdzenie wcześniejszego zobowiązania marki adidas do korzystania ze sportu jako uniwersalnego narzędzia promowania wymiany i różnorodności kulturowej.

Wciągający i bogaty materiał z podróży rowerzystów, dokumentujący ich trasę, jest wyprodukowany ze wsparciem Freunde von Freunden (FvF). Nacisk był położony na pokazanie autentycznej i osobistej strony tej tygodniowej wyprawy.

Dokumentacja znajduje się na stronie adidasjourneys.com – są to materiały przygotowywane przed podróżą oraz uzupełniane w jej trakcie będą dostępne w różnych formatach, takich jak wywiady, filmy dokumentalne i zdjęcia, a także interaktywnej mapy, którą fani i kibice będą mogą prześledzić i która może zachęci również innych rowerzystów to wyruszenia śladem teamu adidas.

 

Fani mogą rezerwować własne podróże na tej trasie za pośrednictwem strony adidasjourneys.com, rozszerzając w ten sposób grupę odbiorców pozytywnych przeżyć związanych z jazdą na rowerze i doświadczaniem uroków regionu Południowego Tyrolu.

www.suedtirol.info

www.facebook.com/poludniowytyrol

Informacja prasowa regionu Południowy Tyrol

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn