Już teraz można zgłaszać filmy do Konkursu Filmu Polskiego o Grand Prix KFG 2013

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 10 września 2013 15:18

Festiwal goni festiwal… Właśnie zakończyły się 9. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem, a my już teraz mamy przyjemność zaprosić na 11. Krakowski Festiwal Górski, który odbędzie się w dniach od 6 do 8 grudnia 2013.

Zapraszamy naszych filmowców (amatorów i profesjonalistów) do zgłaszania swoich obrazów do Konkursu Filmu Polskiego. Główną stawką jest oczywiście Grand Prix KFG 2013.

Statuetka Grand Prix KFG (fot. Adam Kokot/KFG)

Statuetka Grand Prix KFG (fot. Adam Kokot/KFG)

 

Poza tym na polskich twórców czekają również inne nagrody i wyróżnienia, w tym zaproszenie dwóch wybranych polskich produkcji do rozgrywanego równolegle Międzynarodowego Konkursu Filmowego (zakwalifikowane filmy będą więc mogły walczyć o nagrody w dwóch konkursach).

Ubiegłoroczną nowością było ufundowanie nagrody specjalnej dla wyróżniającego się filmu stricte wspinaczkowego, w zbliżającej się edycji taką nagrodę otrzyma również film o tematyce freeride’owej.

Regulamin tegorocznego konkursu można znaleźć tutaj.

Wręczenie nagród na ubiegłorocznym KFG: na scenie Bernadette McDonald, Adam Pustelnik i Piotr Pustelnik (fot. Adam Kokot/KFG)

Wręczenie nagród na ubiegłorocznym KFG: na scenie Bernadette McDonald, Adam Pustelnik i Piotr Pustelnik (fot. Adam Kokot/KFG)

Gorąco zachęcamy do nadsyłania filmów! Termin mija 15 listopada.

Nagrody dla polskich filmowców przyznawane są od 2004 roku. Wyjątek stanowiły dwie edycje 2006 i 2011, w których nagród nie wręczono.

Laureatami pozostałych edycji były filmy:

 • 2004 – Na Krawędzi
  reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński
 • 2005 – Praszczur
  reż. Mirosław Dembiński
 • 2007 – Ścieżka góry
  reż. Marek Kłosowicz
 • 2008 – Annapurna na lekko
  reż. Dariusz Załuski
 • 2009 – The White House
  reż. Łukasz Gabryelski
 • 2010 – Co się wydarzyło na wyspie Pam
  reż. Eliza Kubarska
 • 2012 – Wyprawa na Mnicha 
  reż. Maciej Stasiński
W ubiegłym roku w Konkursie Filmu Polskiego spośród 14 obrazów za najlepszy (I Nagroda) jury uznało "Wyprawę na Mnicha" w reżyserii Macieja Stasińskiego, ukazującą symboliczną wyprawę na Mnicha w Tatrach w wykonaniu Józefa Pitonia, przewodnika, folklorysty, znawcy regionu Podhala (fot. Adam Kokot/KFG)

W ubiegłym roku w Konkursie Filmu Polskiego spośród 14 obrazów za najlepszy (I Nagroda) jury uznało “Wyprawę na Mnicha” w reżyserii Macieja Stasińskiego, ukazującą symboliczną wyprawę na Mnicha w Tatrach w wykonaniu Józefa Pitonia, przewodnika, folklorysty, znawcy regionu Podhala (fot. Adam Kokot/KFG)

Prosimy o ściągnięcie formularza zgłoszeniowego i po wydrukowaniu przesłanie go faxem (012 422-21-76) lub wraz z filmem na poniższy adres.

Termin nadsyłania filmów upływa 15 listopada 2013 roku. Sugerujemy również przesyłanie filmów – zwłaszcza w ostatnim okresie – za pomocą przesyłek kurierskich.

Zgłoszenie filmu na konkurs w ramach 11 KFG (plik pdf).

Informacja o zakwalifikowanych do konkursu filmach zostanie ogłoszona najpóźniej do 22 listopada 2013 r.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: 600 356 626.

Adres:
Navigator
Krakowski Festiwal Górski
ul. Grzegórzecka 69/13
31-559 Kraków

Dorota Dubicka/KFG

KFG_2013_sponsorzy

KFG_glowni_patroni_medialni

KFG_patroni_wspierajacy

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn