Helly Hansen – norweska marka w Katowicach

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 16 września 2013 14:20

Norweska firma Helly Hansen, produkująca odzież i akcesoria sportowe oraz outdoorowe, wkrótce otworzy swój pierwszy sklep w Polsce. Miejsce, które firma wybrała na pierwszą lokalizację to Galeria Katowicka – nowe centrum handlowe zostanie otwarte już 18 września.

HH

Marka Helly Hansen specjalizuje się w produkcji odzieży i obuwia do uprawiania sportów na wolnym powietrzu (żeglarstwo, narciarstwo klasyczne i alpejskie, wędrówki górskie). Cechą charakterystyczną wszystkich produktów jest skandynawski design i wysoka jakość użytych materiałów.

Firma Helly Hansen powstała w 1877 roku i jest jedną z niewielu firm odzieżowych działających nieprzerwanie od XIX stulecia. Obecnie ma ponad 150 sklepów na całym świecie. Założycielem był Juel Helly Hansen – norweski żeglarz, wynalazca pierwszej na świecie wodoodpornej tkaniny.

W13

DSC_0009

HH_Sko_09.10.12_00062_Original

Swoją popularność w latach późniejszych firma zdobywała nadal dzięki innowacyjnym rozwiązaniom – pierwszej bieliźnie termicznej, gumowanym kurtkom wodoodpornym, tkaninie polar, czy pierwszym wodoodpornym membranom najnowszej generacji.

W Galerii Katowickiej sklep zajmie lokal o powierzchni 120 mkw. i będzie usytuowany na II piętrze budynku.

Informacja prasowa marki Helly Hansen

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn