Najważniejsze to dotrzeć do mety – The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 23 sierpnia 2013 14:56

The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc przyciąga zawodników z całego świata, niezależnie od płci, wieku oraz wykonywanego zawodu. Dlatego, wśród tych, którzy już 26 sierpnia pojawią się na linii startu będą nie tylko zawodowi biegacze, ale również ci, którzy chcą zmierzyć się z niezwykle piękną, ale i wymagającą trasą UTMB.

Niezależnie od tego czy jest się zawodowym biegaczem czy amatorem, udział w Ultra- Trail du Mont-Blanc wymaga wielu miesięcy treningów i przygotowań. Jego trasa mierzy 168 kilometrów, a suma wzniesień wynosi 9600 m. Do tego w wyższych partiach gór zawodnicy napotykać mogą na silny wiatr, deszcz a nawet śnieg.

UTMB 2012 (fot. The North Face®/ Alo Belluscio)

UTMB 2012 (fot. The North Face®/ Alo Belluscio)

UTMB to wyjątkowe zawody. Wspólna pasja i poświęcenie zawodników oraz organizatorów sprawiają, że nie jest to tylko wyścig, a podróż, która pozwala zmierzyć się z samym sobą, fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Te zawody pozwalają sprawdzić granice własnej wytrzymałości – mówi wielokrotna zwyciężczyni Lizzy Hawker, przez wielu nazywana królową UTMB.

UTMB 2012 - Lizzy Hawker (fot. The North Face®/ Alo Belluscio)

UTMB 2012 – Lizzy Hawker (fot. The North Face®/ Alo Belluscio)

Dla wielu największym wyzwaniem jest więc dotarcie do mety i ukończenie biegu. Są jednak tacy, dla których udział w UTMB to walka o zwycięstwo. Organizatorzy szacują, iż podczas 11. edycji zawodów na linii startu dystansu koronnego stanie 447 zawodników z 34 krajów, którzy mają szansę znaleźć się w pierwszej 50-tce, a 30 – tu z nich może powalczyć o miejsce na podium.

Coraz popularniejszy wśród zawodowych biegaczy staje się również bieg TDS. Na jego trasie szansę na miejsce w pierwszej pięćdziesiątce ma 83 zawodników, a siedmiu z nich typowanych jest jako kandydaci do podium.

Według szacunków organizatorów, w przypadku CCC, aż 130 zawodników ma szansę na naprawdę dobry wynik. Wśród nich jest brazylijska zawodniczka Fernanda Maciel, która z powodu kontuzji, w tym roku nie pobiegnie na dystansie 168 kilometrów.

UTMB 2012 (fot. The North Face®/ Alo Belluscio)

UTMB 2012 (fot. The North Face®/ Alo Belluscio)

Zapowiada się więc bardzo emocjonująca rywalizacja, choć jak mówi sama Lizzy Hawker:

Podczas biegu jakim jest UTMB nie można niczego zakładać. Należy skupić się na tym, by dać z siebie wszystko, cieszyć się chwilą i postarać się czerpać jak najwięcej z tego doświadczenia.

Pogoda, kontuzje, przygotowanie psychiczne oraz fizyczne mają wpływ na wynik zawodów. Właśnie dlatego podczas wydarzenia jakim jest Ultra- Trail du Mont Blanc wiele może rozstrzygnąć się na ostatnich kilometrach.

Faworyci Ultra-Trail du Mont-Blanc:

Zrzut ekranu 2013-08-23 (godz. 14.48.03)Zrzut ekranu 2013-08-23 (godz. 14.48.18)

Zrzut ekranu 2013-08-23 (godz. 14.48.25)

Więcej informacji na temat The North Face Ultra Trail du Mont Blanc znaleźć można na stronach:

www.ultratrailmb.com

www.thenorthface.com

Informacja prasowa marki The North Face

 

 

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn