Na koniec lata ruszają Trzy Żywioły

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 23 sierpnia 2013 16:21

Już 30 sierpnia na zamku w Bolkowie na Dolnym Śląsku ruszy 10. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły. Impreza zakończy cykl wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu Żywiołów – wydarzenia, którego celem jest prezentacja reportaży i najlepszych filmów dokumentalnych o podróżach, cywilizacji i przygodach globtroterskich.

Gościem specjalnym bolkowskiej edycji będzie himalaista Ryszard Pawłowski, który zaprezentuje pokaz o swojej 40 – letniej przygodzie w górach wysokich. Oprócz tego 14 innych pokazów reporterskich z ciekawych zakątków świata.

3zywioly_plakatB2

W sekcji filmów dokumentalnych zaprezentowanych zostanie 10 pozycji, w tym zwycięzca Sundance Film Festival ” W pogoni za arktycznym lodem”. Nie zabraknie też polskich klimatów – świetny dokument o tradycji przewijania ciał przodków na Madagaskarze – “Famadihana – spotkanie życia i śmierci” w reżyserii Tomasza Rudomino z pewnością zadziwi widzów Festiwalu.

Ważnym punktem programu będą warsztaty Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, w ramach których będzie można się dowiedzieć jak przygotować się do wyprawy wysokogórskiej, jak zorganizować ekspedycję rowerową i jak zorganizować foto – wyprawę na Islandię.

Tradycyjnie widzowie wybiorą najlepszy pokaz i film, honorując go nagrodą “Czwarty Żywioł”. Jury festiwalowe wybierze najlepszy pokaz programu “Żywioły OFF”.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn