Już niebawem szósta edycja Rajdu Długodystansowego “Setka po łódzku”

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 21 sierpnia 2013 12:04

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK zapraszają na szóstą już edycję Rajdu Długodystansowego “Setka po łódzku”. Impreza polega na przebyciu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w ciągu 12 godzin. Każdy zostanie wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, a także jej dokładny opis ułatwiający orientację w terenie nawet w ciemnościach wrześniowej nocy.

Trasa setki podzielona jest na dwie pętle po 50 km każda. W związku z tym w połowie całej wędrówki jest okazja, by przejść przez bazę Rajdu, napić się czegoś ciepłego, zmienić buty, a może nawet “złapać” z godzinkę snu? Strategię trzeba wybrać samemu. Naszą gościnną przystanią będzie Gimnazjum Nr 3 im. T. Kościuszki w Pabianicach (dojazd tramwajem MPK linii 41).

plakat_setka_2013

Impreza startuje w piątek 13 września o godz. 20.00 z bazy Rajdu. Natomiast w sobotę, o godz. 8.00 startuje grupa wędrująca na dystansie 50 km. W sobotę wszyscy około 20.00 powinni być już na mecie, a o 20.45 planowane jest podsumowanie całej imprezy. W szkole będzie można przenocować, skorzystać z prysznica i odpocząć do niedzielnego poranka. Więcej informacji z załączonym regulaminie Rajdu.

W tym roku kontynuujemy ubiegłoroczną ideę “Setki” wzbogaconej o trasę na orientację dla tych, którym samo przejście 100 km przestało już wystarczać. Śmiałkowie ci otrzymają mapy jedynie z wyznaczonymi punktaki kontrolnymi (ok. 7-10 punktów na każdej z 50 km długości pętli, kolejność punktów obowiązkowa, nie obowiązują limity czasowe). Przebieg trasy będą musieli jednak wyznaczyć sobie już samodzielnie (ciekawe ilu z nich przejdzie na prawdę tylko 100 km :-). Analogicznie do trasy z opisem istnieje możliwość zapisania się na trasę 50 km.

Trasy z opisem i na orientację ruszają równocześnie, ale w przeciwnych kierunkach pętli – będzie więc okazja do ciekawych spotkań w środku nocy, gdzieś w leśnej głuszy :-)

Relacje i wyniki z poprzednich edycji znajdziecie na podstronie “Setki po łódzku”, a zdjęcia w “setkowej” galerii.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z kierownikiem Rajdu: Darek Łapiński tel. 504-816-983 lub dareklapinski@o2.pl

Informacja prasowa

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn