Pierwsza edycja cyklu Salomon S-LAB w Tatrach – ponad 320 osób w Biegu Marduły

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 03 czerwca 2013 16:45

Ponad 320 osób wzięło udział w VI Wysokogórskim Biegu im Druha Marduły, który odbył się w niedzielę 2 czerwca w Tatrach. Na starcie w Dolinie Olczyskiej o 7 rano świeciło słońce, ale temperatura kilku stopni powyżej zera i przelewające się wysoko przez grań chmury nie wróżyły łatwych warunków. I faktycznie po podbiegu do Murowańca przez Psią Trawkę i zbiegnięciu z Przełęczy Karb, zawodników podchodzących na najwyższy punkt trasy, Świnicką Przełęcz (2051m npm), spowiły chmury, a widoczność spadła do kilkunastu metrów. Dwa stopnie ciepła  nie przeszkodziły jednak w rywalizacji, a wiele osób chwaliło sobie nawet takie warunki.

VI Wysokogórski Bieg im Druha Marduły (fot. Monika Strojny)

VI Wysokogórski Bieg im Druha Marduły (fot. Monika Strojny)

Bieg Marduły był pierwszymi zawodami cyklu trudnych biegów górskich Salomon S-LAB. Tak jak w ubiegłym roku zawody wygrał Marcin Świerc (Salomon Suunto Team), któremu pokonanie trasy z przewyższeniem +1750/-1410m na dystansie 25,5km zajęło zaledwie 2h18min.

Warto dodać, że Marcin wygrał wszystkie dotychczasowe Biegi Marduły, a w zeszłym roku na nieco krótszej trasie ustanowił rekord i zszedł poniżej 2h. W tym roku walka też była ostra – pięć minut po Świercu na mecie pojawił się Daniel Wosik (RMD Montrail) a minutę później Lucjan Chorąży.

Wśród pań rywalizacja na całej trasie toczyła się między Anią Celińską (Byledobiec Anin) i Dominiką Wiśniewską-Ulfik (RMD Montrail) i ostatecznie to Dominika na mecie na Kalatówkach pojawiła się z dwu-minutową przewagą. Trzecia z pań Maria Cebo (Ultra Beskid Sport) straciła do zwyciężczyni 5 minut. Wszystkie panie z podium złamały czas 3 godzin.

BiegMardułySLAB M_Strojny 137male

Trasa zawodów to niewątpliwie jedna z najtrudniejszych w kraju, nie dziwi więc fakt, że spośród 321 startujących do mety dobiegło 301. Na trasie obowiązywały dwa limity czasowe: 2h przy Murowańcu, i 3h:30min na Kasprowym Wierchu. Widoki były niezapomniane, a zawody były także Mistrzostwami Polski w Skyrunning.

Drugimi zawodami w cyklu Salomon S-LAB będzie Maraton Gór Stołowych 6 lipca, a trzy ostatnie biegi do wyboru rozegrane zostaną w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich 18-21 lipca. Na spotkaniu zespołu Salomon Suunto przed zawodami organizator MGS Piotrek Hercog poinformował, że dla pierwszych 15 zawodników Biegu Marduły (kobiet i mężczyzn) ma wolne miejsca na swoim biegu. Więcej informacji o cyklu, nagrodach i systemie punktowania  na stronie www.trailrunning.pl . Tam też znajdziecie pełne wyniki z niedzielnego biegu w Tatrach.

BiegMardułySLAB M_Strojny 073male

Wyniki mężczyzn

  1. Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) 2:18.31
  2. Daniel Wosik (RMD Montrail) 2:23.38
  3. Lucjan Chorąży 2:24.49

BiegMardułySLAB M_Strojny 573male

Wyniki kobiet

  1. Dominika Wiśniewska – Ulfik (RMD Montrail)  2:43.00
  2. Anna Celińska (Byledobiec Anin) 2:45.09
  3. Maria Cebo (Beskid Ultra Sport) 2:49.35

BiegMardułySLAB M_Strojny 571male

Ponad 500 zdjęć ze startu, Świnickiej Przełęczy, okolic Beskidu i z zakończenia w galerii na http://trailrunning.pl/zdjecia/

BiegMardułySLAB M_Strojny 195male BiegMardułySLAB M_Strojny 203male BiegMardułySLAB M_Strojny 209male BiegMardułySLAB M_Strojny 242male BiegMardułySLAB M_Strojny 293male BiegMardułySLAB M_Strojny 335male BiegMardułySLAB M_Strojny 364male BiegMardułySLAB M_Strojny 372male

BiegMardułySLAB M_Strojny 148maleBiegMardułySLAB M_Strojny 130maleBiegMardułySLAB M_Strojny 116maleBiegMardułySLAB M_Strojny 482male BiegMardułySLAB M_Strojny 509male BiegMardułySLAB M_Strojny 538male BiegMardułySLAB M_Strojny 553male BiegMardułySLAB M_Strojny 557male

Monika Strojny

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. Zapraszam do obejrzenia filmu ze startu do tego biegu.
    http://www.youtube.com/watch?v=J_oUxs6geXc

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn