Kalymnos inspiruje

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 06 czerwca 2013 15:49

Najwyższej jakości skała, brak kruszyzny, ciągle powiększająca się liczba dróg wspinaczkowych na różnym poziomie, słońce, plaża i pyszne jedzenie. Brzmi jak opis wspinaczkowego raju?

Kalymnos, grecka wyspa położona na Morzu Egejskim, swoją sławę zyskała w połowie lat 90 – tych XX wieku, kiedy to została odkryta przez środowisko wspinaczkowe. Od tego czasu miejsce to pozostawia niezatarte wrażenie na każdym odwiedzającym je miłośniku skał.

Hanjorga Auera

Hanjorg Auer

We wrześniu zeszłego roku odbyła się tam pierwsza edycja The North Face® Kalymnos Climbing Festival. Legenda wyspy i format zawodów przyciągnęły amatorów wspinaczki i czołowych zawodników z całego świata. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach OPEN Marathon, BIG Marathon i PROject.

W pierwszej pod uwagę brana była jak największa liczba powtórzeń istniejących w rejonie dróg wspinaczkowych o trudności od 5a do 7a (w skali francuskiej). W kategorii BIG liczone były drogi od 7a+ do 8a. W obu kategoriach rywalizowały drużyny dwuosobowe. Z kolei w PROject rozgrywanym na zupełnie nowych drogach w sektorze Psili Riza, swoich sił spróbowali jedni z najlepszych wspinaczy na świecie.

The North Face® Kalymnos Climbing Festival to nie tylko zmagania w skałach, ale i dodatkowe wydarzenia m.in. spotkania z serii Speaker Series (w 2012 roku były to prezentacje Jamesa Pearsona, Caroline Ciavaldini oraz Nicholasa Favresse, którzy opowiadali o swoich wspinaczkowych podróżach), czy wielkie greckie przyjęcie, które przeciągnęło się do późnych godzin nocnych.

Caroline Ciavaldinii

Caroline Ciavaldinii

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 10 – 13 października. Na wyspie trwają prace nad przygotowaniem całkowicie nowego sektora dla konkurencji PROject (drogi obija m.in. Hansjorg Auer), który sprosta oczekiwaniom najlepszych wspinaczy na świecie.

Wkrótce na stronie festiwalu pojawi się także więcej przydatnych wskazówek dotyczących zakwaterowania w pobliżu centrum festiwalowego, z którego najłatwiej dostać się w pobliże sektorów wspinaczkowych.

Warunki panujące na Kalymnos i sam festiwal stały się inspiracją dla The North Face przy projektowaniu całej linii odzieży przeznaczonej dla miłośników wspinaczki sportowej. Przy udziale Jamesa Pearsona, Caroline Ciavaldinii, Ikera i Eneko Pou czy Hanjorga Auera powstały produkty zapewniające nie tylko najlepsze parametry techniczne, ale i swoim stylem spełniające wymogi tych zawodników. Krój i funkcjonalność tych produktów ma umożliwić swobodne i komfortowe poruszanie się w ścianie, ale i sprawdzić się w czasie wieczornej imprezy, sesji na slacku, czy chwili wyciszenia na jodze.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.thenorthface.com.

Informacja prasowa marki The North Face

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn