I Memoriał Pawła Wyrwy i III Otwarte Dni Wspinania już za niespełna dwa tygodnie!

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 13 czerwca 2013 9:20

Przygotowania do Memoriału idą pełną parą i wszystko dopinamy powoli na ostatni guzik. Już za kilkanaście dni spotkamy się na Eurocampie w Rzędkowicach, a tym czasem chcielibyśmy Wam przybliżyć ogólne zasady Memoriału.

Startujecie w zespołach dwuosobowych. Przed zawodami, podczas wypełniania karty startowej w biurze zawodów (pole namiotowe Eurocamp w Rzędkowicach), będziecie musieli się zobligować do poprowadzenia dziesięciu dróg. Nie wybieracie konkretnych nazw dróg, a jedynie trudności. Na przykład: pięć dróg o trudnościach V, dwie drogi o trudnościach VI, jedna droga o trudnościach VI+, jedna droga VI.1 i jedna VI.1+. Każdy stopień trudności ma przypisana określoną liczbę punktów, która poznacie przed zawodami.

03otwarte-dni-wspinania-program

O 9:30 trzymając listę dróg w dłoni startujecie i do godziny 16:30 musicie zrobić jak najwięcej z tych dróg, a najlepiej wszystkie :) Trzeba się tutaj wykazać bardzo dobrą taktyką i oceną swoich umiejętności, aby z jednej strony – nie zabrakło Wam czasu i siły na “wyrobienie normy”, a z drugiej – żeby nie skończyć wspinania o godzinie 12, wybierając zbyt łatwe drogi :)

Startujecie w jednej z dwóch kategorii:

– Amatorzy – drogi od III do VI.2
– Sportowcy – drogi od VI.1 do VI.5

W każdej z tych kategorii będzie prowadzona klasyfikacja zespołów damskich, męskich i mieszanych. W każdej klasyfikacji nagradzamy pierwsze 3 miejsca. Ponadto dwa najlepsze zespoły w klasyfikacji generalnej Amatorów oraz Sportowców dostaną ubezpieczone, gotowe do poprowadzenia projekty w skałach!

Dokładny regulamin zawodów znajdziecie tutaj. Aby wziąć udział w zawodach musicie się zarejestrować poprzez formularz rejestracyjny, który znajdziecie tutaj. Rejestruje się jedna osoba z zespołu, podając w formularzu rejestracyjnym dane swojego partnera.

Tutaj znajdziecie aktualną listę zapisów. Pierwsze 100 osób ma zagwarantowany pełny pakiet startowy z pamiątkową koszulką zawodów. Jeżeli do 17 czerwca zapisze się Was więcej – postaramy się o pełny pakiet także dla reszty zawodników :)

Weryfikacja zespołów w biurze zawodów (pole namiotowe Eurocamp w Rzędkowicach) odbędzie się w piątek 21.06.2013 w godzinach 18:00-21:00 oraz w sobotę 22.06.2013 w godzinach 8:00-9:15. Koszt udziału w zawodach to 31zł/os. Z każdego wpisowego 1zł  przekazujemy na rzecz Fundacji Górskiej Echo.

W przypadku niepogody ustalamy dwa terminy rezerwowe Memoriału:

– 23 czerwca
– 29 czerwca

Ponadto podczas III Otwartych Dni Wspinania będziecie mieli okazję spotkać się z wytrawnym himalaistą, kierownikiem ostatniej zimowej wyprawy na Broad Peak – Krzysztofem Wielickim.

O swoich najtrudniejszych skalnych przejściach opowie nam Łukasz Dudek, który poprowadzi dla Was także praktyczne warsztaty w skałkach. Podczas warsztatów “Wspinaczkowe ABC” przedstawimy i omówimy sprzęt, który jest potrzebny do wspinania w skałkach i podpowiemy, jak stawiać w tym sporcie pierwsze kroki.

Będziecie też mieli okazję spróbować swoich sił na skale! Warsztaty poprowadzi dla Was kadra Szkoły Wspinania Vertical Limits – Krzysztof Rychlik oraz Marek Wójcikowski.

Wszelkie niezbędne informacje na temat Memoriału Pawła Wyrwy oraz III Otwartych Dni Wspinania znajdziecie na odpowiednich podstronach:

Do zobaczenia w Rzędkowicach!!!

Śledź wydarzenie na Facebooku.

Wojciech Karnaś

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn