Polish Outdoor Group przygotowuje się do Przystanku Woodstock 2013

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 24 maja 2013 11:34

Już trzeci rok z rzędu – jako oficjalny Partner WOŚPu – stowarzyszenie Polish Outdoor Group będzie organizować i promować aktywności outdoorowe w czasie Przystanku Woodstock. Wioska himalajska będzie tradycyjnie zlokalizowana na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych Festiwalu w dniach 31 lipca – 3 sierpnia. Organizatorzy zapewniają dla uczestników festiwalu wiele outdoorowych atrakcji.

Radosne i gorące miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

Radosne i gorące miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

W ubiegłym roku największym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa Wall Be Safe, na której wspinające się osoby korzystają z automatycznej asekuracji. Dla wielu uczestników Woodstocku była to pierwsza szansa w życiu aby spróbować wspinaczki na sztucznej ścianie, jednak byli i tacy, którzy przyjechali tam ze swoimi butami wspinaczkowymi.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się slackline’y rozstawione w centrum wioski. Zarówno na ściance wspinaczkowej, jak i na slackline’ach organizowane były konkursy z nagrodami.

Miasteczko Himalajskie POG - Kolejki do ścianki wspinaczkowej Wall Be Safe (fot. POG)

Miasteczko Himalajskie POG – Kolejki do ścianki wspinaczkowej Wall Be Safe (fot. POG)

Tradycją już jest, że wioska znajduje się „w otoczeniu wysokich gór” – takie wrażenie wywoływać ma ogromny banner z widokiem na Himalaje, pod którym zorganizowana została wystawa namiotów. W ich pobliżu odbywały się także szkolenia.

Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

 

Eksperci ze sklepu Woda Góry Las niemal przez całe dnie prezentowali najnowsze rozwiązania stosowane w namiotach, plecakach, odzieży i akcesoriach outdoorowych, objaśniali m.in. funkcjonowanie membran klimatycznych oraz zdradzali wiele przydatnych outdoorowych ciekawostek. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się prozaiczne z pozoru szkolenie pt. „Jak poprawnie zapakować i wyregulować plecak”.

Miasteczko Himalajskie POG - kurs z Nordic Walking (fot. POG)

Miasteczko Himalajskie POG – kurs z Nordic Walking (fot. POG)

Spora grupa osób postawiła swoje pierwsze kroki (i to dosłownie!) z kijkami Nordic Walking. Aktywne kursy prowadzone były przez profesjonalnych instruktorów Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking i odbywały się kilka razy dziennie.

Wieczorami setki widzów oglądało najlepsze filmy górskie z Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Wisienką na outdoorowym torcie były nocne prelekcje i spotkania z podróżnikami i wspinaczami.

Miasteczko Himalajskie POG (fot. POG)

Miasteczko Himalajskie POG (fot. POG)

Gościem specjalnym „Himalayan Camp” był wybitny wspinacz młodego pokolenia – Adam Pustelnik, który w sobotę barwnie opowiedział o swojej niezwykłej, wspinaczkowej pasji. Warto zaznaczyć, że ze względu na sporą grupę uczestników zza granicy, prowadził swą prelekcję po polsku i angielsku.

Do rozpoczęcia przygody z outdoorowymi aktywnościami inspirowały także uczestniczki wyprawy Spitsbergen Polish Female Expedition 2012 – Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska oraz Ewa Grewling. Celem ich tegorocznej wyprawy było zimowe zdobycie najwyższego szczytu Spitsbergenu – Newtontoppen’u (1713 m n.p.m.). Dziewczyny opowiedziały o swoich przygodach podczas wędrówki po lodowcach Spitsbergenu, okraszając prelekcję ciekawymi zdjęciami. Po zakończeniu prelekcji wśród uczestników losowane były atrakcyjne nagrody.

Tych i wielu innych atrakcji nie zabraknie także w tym roku. Więcej informacji już wkrótce!

***

Polish Outdoor Group

Polish Outdoor Group (POG) to organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy i media działające w branży outdoorowej. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji aktywnego trybu życia i spędzania czasu np. w górach.

pog_logo

POG tworzy i wspiera różne projekty mające na celu propagowanie ekologii, ale także promocję innowacyjnych i bezpiecznych technologii, wykorzystywanych do produkcji profesjonalnej odzieży i sprzętu. Jednym z projektów stowarzyszenia jest np. Winter Camp – największy zimowy biwak szkoleniowy w Polsce.

Kolejnym celem POG jest zwiększenie świadomości wśród konsumentów i ukazanie różnic pomiędzy technicznymi, a modowymi kolekcjami odzieży sportowej.

Więcej informacji o stowarzyszeniu znajduje się na stronie: pog.org.pl

Źródło: Polish Outdoor Group

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn