Grad nagród dla Wydawnictwa Bezdroża

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 24 maja 2013 12:01

Ostatnie wydarzenia w związku z Warszawskimi Targami Książki oraz galą rozdania Travellerów 2012 były dla Wydawnictwa Bezdroża szczególnie podniosłe i ważne. Publikacje Bezdroży zostały nagrodzone i wyróżnione pięcioma ważnymi i kluczowymi w świecie wydawniczym i podróżniczym nagrodami. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych publikacji znalazły się dwie książki podróżnicze i dwa przewodniki Wydawnictwa Bezdroża. Jedno wyróżnienie i jedną nagrodę otrzymała publikacja Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku.

Nagroda główna Traveler 2012 oraz wyróżnienie w Nagrodach Magellana 2012 w kategorii „Książka Podróżnicza” dla publikacji autorstwa Roberta Robba Maciąga pt. Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku. To książka o ludziach, którzy podążają Jedwabnym Szlakiem i o ludziach, którzy żyją na jego trasie. O ludziach i o spotkaniach z nimi przy tytułowej herbacie. Ta herbata – jak pisze autor – jest zawsze gorąca, tak jak zaproszenie do domu.

bezdroza_logo

Nagroda główna w konkursie Nagrody Magellana 2012 w kategorii „Przewodnik Tekstowy” dla przewodnika Białoruś. Historia za miedzą autorstwa Andrzeja Kłopotowskiego. Przewodnik przybliża historię, kulturę i przyrodę Białorusi oraz oprowadza po najbardziej fascynujących zakątkach tego mało popularnego, a tak pięknego kraju.

Wyróżnienie w konkursie Nagrody Magellana 2012 w kategorii „Przewodnik dla aktywnych” dla przewodnika Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe autorstwa Jakuba Kaniewskiego i Michała Franaszek. Przewodnik powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem atrakcji krajoznawczych regionu, w którym mieszkają.

Nagroda główna w plebiscycie Najlepsza książka na lato w kategorii „Podróże Literackie” dla publikacji Może morze wróci autorstwa Bartka Sabeli. Książka jest opowieścią o jednej z największych zbrodni dokonanych przez człowieka na naturze — o ludzkiej arogancji, niszczycielskiej sile naszych pomysłów. To opowieść fascynująca, ale przede wszystkim przerażająca. Bartek Sabela wędruje po Uzbekistanie i odkrywa przed nami owianą tajemnicą, dramatyczną historię zanikającego jeziora.

Nagroda Bilet na przyszłość dla naszej autorki Anny Jaklewicz na realizację projektów podróżniczo-badawczych, których celem jest lepsze zrozumienie współczesnego świata. Ania jest autorką książki Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta. Na jesieni planuje rozpoczęcie projektu „Piąta płeć. Lepsze zrozumienie roli bissu (piątej płci) w indonezyjskiej grupie etnicznej Bugis”

Źródło: Wydawnictwo Bezdroża

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn