Trasa Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim wyznaczona

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 12 kwietnia 2013 13:57

Znamy już trasę tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim, które odbędą się w dniach od 10 do 12 maja w Jeleniej Górze. Zmierzą się z nią studenci oraz uczestnicy “Jel-Car MTB Race 2013”.

Przygotowania do zawodów potocznie zwanych “ampami” wkraczają w końcową fazę. Mimo zimowej jeszcze aury wyznaczono trasę zawodów. Runda podstawowa poprowadzona po Parku Paulinum i pobliskich pagórkach liczyć będzie 4,1 km. To niezwykle ciekawa, widowiskowa i trudna trasa. Od kilku lat odbywa się na niej rywalizacja w ramach wyścigu organizowanego przez Maję Włoszczowską.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2012 (fot. Pro-Cycling.org)

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2012 (fot. Pro-Cycling.org)

 

Z racji dużego zróżnicowania w poziomie sportowym uczestników mistrzostw, organizatorzy zrezygnowali z dwóch najtrudniejszych zjazdów.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2012 (fot. Pro-Cycling.org)

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2012 (fot. Pro-Cycling.org)

 

Akademickie Mistrzostwa Polski to impreza upowszechniająca sport w środowisku studenckim, dzięki temu obok “kadrowicza” wystartuje “amator”. Chcemy więc aby trasa odpowiadała randze imprezy ale zarazem żeby była bezpieczna dla zawodników – mówi organizator imprezy Grzegorz Miedziński.

Ponadto wyścig główny poprzedzony zostanie rundą rozjazdową o długości ok. 1 km. To z pewnością pozwoli na rozciągnięcie się całej stawki.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2013 - profil trasy

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2013 – profil trasy

 

Trasa będzie już oznakowana w piątek (10 kwietnia) rano, dzięki czemu cały dzień będą mogły odbywać się treningi. Na osoby, które już wcześniej zechcą przejechać trasę czeka ślad GPS – do pobrania ze strony www.amp-mtb.pl. Organizatorzy jednak zastrzegają, że trasa może ulec nieznacznym zmianom (z uwagi na jeszcze zalegający śnieg).

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2013 - mapa

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2013 – mapa

Przygotowania do imprezy to również sprawy sponsorów i patronów medialnych. W ostatnich dniach do tego grona dołączyły jeleniogórskie firmy. Autocentrum Jel-Car zostało sponsorem tytularnych dodatkowego wyścigu Jel-Car MTB Race 2013, który zostanie rozegrany w sobotę 11 kwietnia po wyścigu na czas mężczyzn. Wsparcia technicznego zaś udzieli Prestige Group.

Informacja prasowa Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Wrocławska

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn