S-LAB Trail Running: nowy cykl biegów Salomona

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 23 kwietnia 2013 9:29

W tym roku cykl biegów trailowych Salomona ulega przemianie – zapraszamy na pięć wymagających zawodów na prawdziwie górskich trasach. Do nowej nazwy S-LAB Trail Running dołączają zupełnie nowe imprezy.

Bieg im. druha Marduły (fot. Monika Strojny)

Bieg im. druha Marduły (fot. Monika Strojny)

Cykl zainauguruje 2 czerwca Bieg im. Druha Marduły rozgrywany na przepięknej 25,5 km trasie w sercu Tatr, który będzie także Mistrzostwami Polski w Skyrunningu.

Bieg_Druga_Marduly_baner

Bieg im. druha Marduły (fot. Monika Strojny)

Bieg im. druha Marduły (fot. Monika Strojny)

BiegMarduły-M-Strojny-374male

W tym roku zawody organizowane przez TG Sokół będą miały inna trasę w stosunku do lat ubiegłych – z Jaszczurówki, przez Psią Trawkę na Karb i Przełęcz Świnicką (!), przez Kasprowy Wierch i Kuźnice na Kalatówki. Suma przewyższeń wyniesie +1753/-1437m – niespotykanych w naszym kraju przy takim dystansie.

Na drugie zawody zapraszamy 6 lipca – Maraton Gór Stołowych, uznany za najtrudniejszy maraton w kraju, nie tylko ze względu na przewyższenie, lecz także temperatury: wszystkim dotychczasowym edycjom towarzyszyły okrutne upały. W tym roku na starcie spodziewanych jest aż 600 osób, a polsko-czeska trasa wróży jak zawsze zaciętą rywalizację.

Maraton_Gor_Stolowych_logo

Maraton Gór Stołowych (fot. Monika Strojny)

Maraton Gór Stołowych (fot. Monika Strojny)

MaratonGorStolowych-M-Strojny-189male

Trzy pozostałe biegi zostaną rozegrane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w dniach 19-21 lipca. Aby zyskać punkty do cyklu Salomona należy wybrać jedną z trzech tras: Złotego Maratonu, Złotego Półmaratonu lub koronnego dystansu imprezy 210km Biegu Siedmiu Szczytów.

Start i meta zawodów zależnie od dystansów będą usytuowane w Lądku Zdroju lub Złotym Stoku, a wszystkie trasy prowadzić będą przez najciekawsze rejony górskie Dolnego Śląska.

Dolnoslaski_festiwal_biegow

Do cyklu będą liczyć się punkty z maksymalnie trzech biegów, a najważniejszymi współczynnikami będzie zajęte miejsce i frekwencja na danych zawodach. Dla najlepszych na zakończenie cyklu  będą przewidziane atrakcyjne nagrody. Szczegóły punktacji zostaną opublikowane w najbliższych tygodniach na stronie www.trailrunning.pl

Więcej informacji już wkrótce, do zobaczenia w górach!

 Monika Strojny

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn