Nowości od marki Therma-a-Rest na sezon wiosna/lato 2013

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 24 kwietnia 2013 9:53

W tym sezonie na rynek śpiworów dla miłośników aktywności outdoorowych, wkracza marka Therm-a-Rest, producent doskonale znany z mat samopompujących. To nie jedyna nowość – w kolekcji pojawi się także rozkładane łóżko, dzięki któremu komfortowy sen w outdoorze nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Nowa kolekcja śpiworów marki Therm-a-rest

Nowa kolekcja śpiworów marki Therm-a-rest

Nowa kolekcja śpiworów wyróżnia się spośród innych producentów systemowym podejściem do tematu – śpiwory można łączyć z dowolnymi matami, dzięki dwóm elastycznym pasom umieszczonym na spodzie śpiwora. Nie ma w tym przypadku znaczenia jakiej długości, ani jakiej marki jest mata. Między matą i śpiworem zmieści się także poduszka.

Dzięki temu rozwiązaniu same śpiwory mogą być mniej docieplone od spodu – mamy więc niższą wagę śpiworów i zachowany komfort termiczny użytkowników.

Śpiwór przymocowany do maty

Śpiwór przymocowany do maty

Nasze rozwiązanie nie tylko zwiększy komfort snu, zabezpieczając użytkownika przed zsuwaniem się z materaca, ale także zwiększy efektywność termiczną systemu, a także pozwoli na zmniejszenie wagi – mówi Mona West, dyrektor działu Sleep & Shelter w Therm-a-Rest.

Kolekcja śpiworów marki Therm-a-Rest składa się z pięciu modeli, trzy z nich wypełnione są gęsim puchem, dwa – syntetyczną ociepliną. Nazwy śpiworów to imiona gwiazd – modele puchowe nazywają się Altair, Antres, Navis, modele syntetyczne: Centari i Saros.

Therm-a-rest, śpiwór Antres

Therm-a-rest, śpiwór Antres

Therm-a-Rest chce także zapewnić więcej przestrzeni w śpiworach, dla tych osób, które w trakcie snu czy leżenia lubią się poruszać. Stąd nowe modele mają więcej niż standardowo miejsca w rejonie ramion i tułowia.

Odkryliśmy, że 70 proc. osób śpi na boku – mówi West. – Oznacza to, że większość użytkowników nie chce być zmuszonym do leżenia w śpiworach typu mumia na plecach, z wyciągniętymi rękami po bokach.

Śpiwory puchowe pokryte są od wewnątrz nylonowym materiałem 30-denier, syntetyczne modele mają zaś poliestrową tkaninę 30 lub 50-denier. Wszystkie modele mają kołnierz termiczny, patkę chroniącą zamek, wewnętrzną kieszeń oraz worek kompresyjny w zestawie.

Choć podejście systemowe do kwestii spania, nie jest zupełnie czymś nowym na rynku outdoorowym, to Therm-a-Rest poszedł tu jeszcze o krok dalej, tworząc „łóżko polowe” LuxuryLite UltraLite Cot.

Therm-a-rest, łóżko LuxuryLite UltraLite Cot

Therm-a-rest, łóżko LuxuryLite UltraLite Cot

 

Therm-a-rest, łóżko LuxuryLite UltraLite Cot po spakowaniu

Therm-a-rest, łóżko LuxuryLite UltraLite Cot po spakowaniu

Łóżko ma wymiary 61 x 183 cm, a po spakowaniu 41 x 15 cm. Waży 1,24 kg i po złożeniu można je z łatwością przytroczyć do plecaka. Rozłożenie i złożenie zajmuje około 3 minuty i nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi.

Zarówno śpiwory, jak i łóżko zostały uhonorowane nagrodami na ubiegłorocznych targach OutDoor 2012.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn