Rekordowa liczba zgłoszeń na Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 17 kwietnia 2013 14:23

Podczas zbliżających się mistrzostw 119 kobiet i 219 mężczyzn reprezentować będzie 50 uczelni wyższych z całego kraju. To rekordowe liczby w historii rywalizacji o miano najlepszych kolarzy wśród studentów.

Zgłoszenia wstępne dobiegły już końca. Czas teraz na imienne zgłoszenia, których termin mija 6 maja. Czy Weronika Rybarczyk i Marek Konwa obronią mistrzowskie tytuły? Przekonamy się o tym już 12 maja w Parku Paulinum w Jeleniej Górze. Poznamy wtedy również wstępny zarys warunków kwalifikacji na przyszłoroczne Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górski i szosowym.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2012 (fot. Pro-Cycling.org)

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2012 (fot. Pro-Cycling.org)

 

Nasza reprezentacja akademicka liczyć może po 6 kobiet i mężczyzn na MTB i po 4 kobiety i mężczyzn na szosę. Niewykluczone zatem, że tegoroczni zwycięzcy za rok będą rywalizować na tej samej trasie ze studentami z kilkudziesięciu krajów.

Dzięki wsparciu miasta Jelenia Góra i Autocentrum Jel-Car na trasie tegorocznych mistrzostw będą mogli sprawdzić się również inni kolarze, dla których strome zjazdy i sztywne podjazdy nie są straszne. Do startu zapraszamy kobiety z kategorii U-23 i elita a mężczyzn z kategorii U-23, elita i masters. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – więcej o nich w regulaminie dostępnym na www.amp-mtb.pl w zakładce “harmonogram”.

Jelenia Góra

Jelenia Góra

To nie wszystkie atrakcje jakie przygotował organizator mistrzostw, czyli Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze. Podczas imprezy będzie możliwość testowania rowerów marki Canyon.

Do dyspozycji wszystkich chętnym będą takie modele jak Yellowstone AL 6.9, Grand Canyon AL, Nerve AL, Ultimate CF, Ultimate AL, Strive AL, Aeroad CF. Do testów szczególnie zapraszamy w piątek 10.04., gdyż wtedy trasa będzie przez cały dzień otwarta na treningi.

Informacja prasowa Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Wrocławska

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn