MontBell – najlżejsze outdoorowe ubrania na świecie?

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 19 kwietnia 2013 10:39

Czy słyszeliście kiedyś o japońskiej marce MontBell? Raczej nie ma szans, by pojawiła się w najbliższym czasie na polskim rynku, ale warto wiedzieć, co w outdoorze piszczy – ambicją marki MontBell jest bowiem tworzenie najlżejszych ubrań outdoorowych na świecie.

Marka MontBell nie jest młodą firmą – istnieje na rynku już od 1975 roku, specjalizując się na początku w produkcji śpiworów i sprzętu na deszczowy, japoński klimat. W 1980 marka rozpoczęła współpracę z firmą Gore, cztery lata później wkroczyła na rynek amerykański, niemiecki i brytyjski.

Dziś MontBell stabilizuje swoją pozycję na rynku amerykańskim i europejskim, a produkty marki zdobywają nagrody na branżowych targach i zwyciężają w testach przeprowadzanych przez outdoorowe magazyny.

Jednym z ciekawszych produktów marki jest super lekka kurtka Tachyon Jacket, która waży zaledwie 45 g, a po spakowaniu zajmuje mniej-więcej tyle miejsca, ile standardowy batonik.

MonBell, kurtka Tachyon Jacket

MonBell, kurtka Tachyon Jacket

Została uszyta z 7-denierowego materiału nylonowego Ballistic Airlight rip-stop, dla wodoodporności została potraktowana impregnacją Polkatex DWR.

Naszym celem było stworzenie najlżejszej na świecie kurtki. Pracowaliśmy nad tym i wreszcie się nam udało – powiedziała nam na ubiegłorocznych targach OutDoor Show Hiro Muramatsu, prezes firmy MontBell.

Kurtka ta posiada odblaskowe elementy, w tym logo marki i pełen zamek. Pod ramionami zastosowano materiał z siateczki, którego zadaniem jest poprawa wentylacji.

Hiro Muramatsu prezentuje kurtkę Tachyon Jacket (fot. 4outdoor)

Hiro Muramatsu prezentuje kurtkę Tachyon Jacket (fot. 4outdoor)

Tachyon Jacket jest wiatroodporna, wodoodporna, bardzo dobrze oddycha. Została zaprojektowana z myślą o sportach aerobowych.

Marka MontBell ma w swojej kolekcji także leciutkie wodoszczelne kurtki i spodnie, np. ważący 189 g model Versalite Jacek, o parametrach wodoszczelności i oddychalności 20 000 na 20 000, czy spodnie o takich samych możliwościach, ważące 103 g. Są także modele ocieplane z wypełnieniem puchowym i syntetyczny, odzież narciarska, czy śpiwory.

MontBell, kurtka Versalite Jacket

MontBell, kurtka Versalite Jacket

Jak przyznała Hiro, outdoor staje się coraz popularniejszy w Japonii, zwłaszcza wśród osób, które mają coraz więcej czasu i pieniędzy. Natomiast górskie aktywności znalazły rzesze fanek wśród młodych japońskich dziewcząt, który odziane w ubrania z najnowszych kolekcji wędrują po japońskich szczytach, przyciągając w góry także coraz więcej mężczyzn. Każdy sposób na popularyzację outdooru jest dobry ;)

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn