Dzisiaj rusza Festiwal Podróżniczy “Na Rozdrożach”

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 19 kwietnia 2013 14:04

Tegoroczny IX Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach” odbędzie się w Klubie Studenckim Wspak w Kielcach oraz po raz pierwszy poza Kielcami – w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno w Krajnie – w dniach od 19 do 21 kwietnia. Czyli w ten weekend!

Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach” do niedawna funkcjonujący pod nazwą Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”, to impreza odbywająca się corocznie w Kielcach od kwietnia 2005 roku.

festiwal_na_rozdrozach_baner

Organizacją imprezy zajmują się członkowie oraz sympatycy Studenckiego Koła Naukowego Turystyki „Bez Nazwy” pod opieką dr Artura Zielińskiego. Pomysłodawcą zorganizowania festiwalu, na terenie Instytutu Geografii, był student geografii, Jakub Wieczerzak, który przy wsparciu Ewy Lachiewicz (Tumidaj) i Jana Kotwicy oraz innych osób związanych z SKNT „Bez Nazwy”, przygotował I Ogólnopolskie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”.

Celem spotkań jest zgromadzenie osób ciekawych świata, które z zainteresowaniem oglądają prezentacje różnorodnych wypraw przygotowane przez zaproszonych prelegentów i zdobywają wiedzę na temat miejsc, które podróżnicy odwiedzili. W festiwalu występują osoby zarówno z naszego środowiska akademickiego – pracownicy UJK w Kielcach, studenci, jak również członkowie innych kół naukowych, klubów i organizacji społecznych.

Na_Rozdrozach_plakat

 

Podczas imprezy spotkamy podróżników nie tylko ze środowiska kieleckiego, ale przede wszystkim z całej Polski. Wśród prelegentów można dostrzec amatorów wycieczek, którzy zaczynają swoją przygodę z podróżą, a także wytrawnych podróżników, mających na swoim koncie już sporo osiągnięć w tej sferze.

Tematyka wystąpień jest zawsze zróżnicowana, celem trafienia w gusta publiczności. Po każdym wystąpieniu jest czas na zadawanie pytań prelegentom, dzięki czemu widzowie mogą zdobyć praktyczne informacje na temat podróży w prezentowane zakątki świata.

Podczas tegorocznego festiwalu wystąpią: GOŚĆ SPECJALNY FESTIWALU Mirosław HermaszewskiGOŚĆ SPECJALNY Mieczysław BieniekArtur ZielińskiBartłomiej MachowskiTomasz Kosiński i Robert BiernackiPaweł BartnikAleksandra Wyżgoł i Dariusz de LormAleksandra RostalskaAngelika PawłowskaAndrzej MochońAneta RzepeckaAdam GrzegorzewskiWiesław MichalakAdam WiśniewskiSpeleoklub ŚwiętokrzyskiAgnieszka SiejkaJan JawornikPaweł Kopeć.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Podróżniczego “Na Rozdrożach” odwiedzimy 28 państw na 4 kontynentach.

Więcej informacji oraz program festiwalu znajdują się na stronie: www.narozdrozach.cba.pl.

Źródło: Festiwal “Na Rozdrożach”

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn