Warsztaty, panele i wykłady na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim

przez Administrator | Opublikowano 28 listopada 2017 14:40

Warsztaty, panele, wykłady – to jeden z Waszych ulubionych punktów każdej edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Nie zawiedziemy i tym razem. Zafundujemy Wam pokaźną porcję bloków tematycznych, obecni będą stali i lubiani bywalcy KFG, ale też nowi prelegenci.

Sala prelekcyjna, wypełniona po brzegi (fot. Adam Kokot / KFG)

Na 15. KFG będziecie mogli wybierać między panelami górskimi (szeroko pojęte bezpieczeństwo, organizacja wypraw, techniki wspinaczkowe etc.), wykładami o odpowiednim odżywianiu i treningu, o sprzęcie i o wspinaczkowej fotografii. Będzie też o najdalszych zakątkach świata. To w dużym skrócie. Poniżej zestaw wybranych festiwalowych atrakcji.

***

Zdrowie, psychologia sportu

Jeśli zdrowie to Centrum Rehabilitacji HOLIMEDICA. W sobotę 2 grudnia fizjoterapeuci Beata i Łukasz Kaczmarkowie poprowadzą na głównej sali zajęcia praktyczne „Autoterapia w przeciążeniach wspinaczkowych” (godz. 9.00, sala główna). O teorii – czyli o tym, jak radzić sobie z przeciążeniami wspinaczkowymi – opowiedzą godzinę później (sala nr 9, godz. 10:00-11.30).

Warsztaty praktyczne z zakresu autoterapii obejmują szereg prostych, a zarazem skutecznych ćwiczeń będących świetnym uzupełnieniem podstawowego treningu wspinaczkowego. Omówimy i przećwiczymy przede wszystkim techniki automasażu. Zachęcamy do zabrania ze sobą na zajęcia rollera, piłeczki golfowej, 2 piłeczek tenisowych oraz… jednej czystej skarpetki!

Z kolei wykład „Psychologia sportu dla wspinaczy” poprowadzi w sobotę Łukasz Gruszczyński (sala nr 8, godz. 11:50-12:50).

***

Dla wybierających się w góry, te wyższe i te niższe

Himalaje od kuchni… Zapraszamy na dwa wykłady przedstawicieli teamu Forma na SzczytKarol Hennig (trener) poprowadził prelekcję „Trening himalaistów”, a o „Żywieniu w drodze na szczyt” opowie Marta Naczyk (dietetyk). Oba spotkania odbędą się w sobotę 2 grudnia (sala nr 8, godz. 14:00-15:00 i 15:10-16:10).

Ciekawi Was, co będą jedli nasi himalaiści podczas wyprawy na K2? Śmiemy zaryzykować, że jeszcze żadna wyprawa na świecie nie miała tak dobranej żywności jak nasza Narodowa Wyprawa Zimowa na K2! Co jest najważniejsze w żywieniu na wysokości? Czy jesteście ciekawi, ile takich zestawów jedzie na K2.

Z kolei o tym: „Jak i czy warto samemu organizować wyprawy wspinaczkowe i trekkingowe na najwyższe szczyty świata? Korona Ziemi, dziewicze szczyty samemu czy w zorganizowanej ekspedycji?” radzić będą Miłka Raulin („Siła Marzeń – Korona Ziemi”) i Piotr Sztaba (Szkoła Wspinania Kilimanjaro). Termin: niedziela 3 grudnia (sala nr 8, godz. 14:20-16:00).

Interesująco zapowiada się prelekcja Wadima Jabłońskiego (KW Sakwa) – „Z miłości do wielkich filarów – 2x Barre Ecrins & Walker”. Na zachętę fragment zapowiedzi:

Jeżeli wydaje Wam się, że poważne alpejskie drogi nie są w Waszym zasięgu, zostaniecie wyprowadzeni z błędu. Dowiecie się, jak pokierować swoim wspinaczkowym rozwojem, aby dotrzeć na podniebne, skalne półki, dlaczego wspinanie zimą w Tatrach jest ważne oraz co mogą dać pokonane połacie rzęchu i kosówki. Będzie trochę praktycznych patentów, jak przyspieszyć wspinanie, co wrzucić do plecaka na długą drogę oraz jak zorganizować wyjazd “po studencku”. A wszystko to w akompaniamencie pięknego masywu Ecrins oraz osławionej drogi Cassina(…).

Na alpejskie ściany Wadim zaprasza w sobotę 2 grudnia (sala nr 8, godz. 18:30-19:20).

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn