Ultrasi na szlakach Beskidu Żywieckiego – w sobotę startują zawody Chudy Wawrzyniec

przez Administrator | Opublikowano 11 sierpnia 2017 14:09

12 sierpnia w Beskidzie Żywieckim biegacze z całej Polski spróbują swoich sił w ultramaratonie Chudy Wawrzyniec. Zawody odbędą się na trzech dystansach. Zawodnicy mogą dokonać wyboru dystansu ultra w trakcie biegu.

Chudy Wawrzyniec jest biegiem wyjątkowym pod kilkoma względami. Organizatorzy deklarują:

Chudego Wawrzyńca zrobiliśmy dla ludzi, którzy chcą poznać prawdziwe bieganie po górach. Takie z planowaniem, myśleniem, przygodą. Nie mamy wielu punktów odżywczych, nie dajemy medalu, nie pieścimy ego. Ale zapewniamy mocne wrażenia, trochę porządnej walki na trasie (są epickie fragmenty jak słynny Oszust). Nie ma festynu. Ale dbamy o to żeby było smaczne jedzenie i w obfitości na punktach żywieniowych, które są. Stawiamy na sportowy charakter. Smak prawdziwych gór.

Krótsza trasa ultra mierzy nieco ponad 50 kilometrów. Jej najwyższy punkt znajduje się na wysokości 1225 m n.p.m., a przewyższenia to +2578 m oraz -2523 m.

Dłuższa trasa to 85 km, z najwyższym punktem na wysokości 1277 m n.p.m. Przewyższenia: +3799 m oraz -3744 m. Decyzję czy bieg kontynuować na dłuższym dystansie zawodnicy mogą podjąć podczas, gdy będą przy Wielkiej Rycerzowej.

Chudy Wawrzyniec jest biegiem kwalifikującym do UTMB. Trasa 80+ daje 4 punkty, a 50+ zapewnia 3 punkty.

Odbędzie się także bieg Mała Rycerzowa na dystansie nieco powyżej 20 km, z przewyższeniami: + 1111 m oraz -1055 m.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn