Butelka Esbit Majoris Drinking Bottle, czyli łyk ekologii

przez Administrator | Opublikowano 14 sierpnia 2017 15:23

Czy estetyka, wygoda i dbałość o środowisko mogą iść ze sobą w parze? Okazuje się, że tak. Z myślą o turystach, którzy cenią sobie te trzy wartości, powstała butelka turystyczna Esbit Majoris Drinking Bottle.

Niemiecka firma Esbit, niedługo po wypuszczeniu na rynek nowej linii termosów obiadowych – Majoris Food Jug – zaoferowała swoim klientom kolejny produkt z tej właśnie rodziny. W lipcu swoją premierę miała butelka turystyczna Majoris Drinking Bottle. Co wspólnego mają te dwa produkty? Podobieństwa widoczne są gołym okiem. Nowoczesny, opływowy kształt butelki urozmaicony został ciekawie zaprojektowanymi wgłębieniami, które są znakiem firmowym wspomnianych już termosów obiadowych. Nowością jest poszerzona gama barw. Butelki ze znaczkiem Esbit dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: od czarnego matowego, po szary i stalowy.

Dobry wygląd to jedno, ale za decyzją o zakupie butelki wielorazowego użytku stoją często powody ekologiczne. Takie naczynia stanowią świetną alternatywę dla jednorazowych opakowań PET, którymi od lat zasypywana jest nasza planeta – nie mogło ich więc zabraknąć w ofercie niemieckiej marki, specjalizującej się w produkcji naczyń outdoorowych.

Jak dodatkowo zachęcić turystów do przerzucenia się na rozwiązanie przyjazne dla środowiska? Esbit stworzył produkt niezwykle funkcjonalny. Ergonomiczny kształt butelki sprawia, że dobrze leży ona w dłoni. Wlew o dużej średnicy umożliwia wygodne picie i – co równie ważne – pozwala na łatwe utrzymanie jej w czystości. Innym wyróżnikiem produktu jest zakrętka ze specjalnym uchwytem, który umożliwia przytroczenie butelki na zewnątrz plecaka, co ucieszy osoby pragnące zaoszczędzić trochę miejsca w środku. Została ona zaprojektowana tak, by odkręcanie jej, nawet spoconymi dłońmi, nie stanowiło żadnego problemu.

Naczynia outdoorowe w większym stopniu narażone są na uszkodzenia mechaniczne, niż naczynia z których korzystamy w kuchni, dlatego butelka Esbit Majoris Drinking Bottle wykonana została z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu jest w stanie przetrwać niedogodności życia na kempingu. Co ważne w kontekście zdrowia: wyrób jest wolny od szkodliwych związków BPA oraz ftalanów. Na rynku dostępne są modele oferujące cztery różne pojemności: 480 ml, 680 ml, 1000 ml i 1380 ml, dzięki czemu butelkę łatwo dopasować do własnych potrzeb i charakteru aktywności.

Informacja prasowa

Tagi
Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. Kasia pisze:

    Ciekawa alternatywa dla szkodliwych butelek plastikowych.
    Ja osobiście używam takiej szklanej butelki na wode , żeby nie zaśmiecać środowiska ale z chęcią przetestowałabym też te termosy (bo chybą one też są ekologiczne, tak?).
    Gdzie mogłabym znaleźć takie termosy?

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn