Monk Sandals – polskie sandały biegowe

przez Piotr Turkot | Opublikowano 31 lipca 2017 16:49

Monk Sandals to pierwszy w Polsce producent sandałów biegowych. Wszystkie dostępne modele sandałów są produkowane na zamówienie i wykonywane są ręcznie. Monk Sandals to polska marka, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Sandały biegowe to lekkie, wytrzymałe i komfortowe obuwie, które umożliwia bieganie w sposób naturalny po każdej nawierzchni. Sandały stanowią warstwę ochrony dla stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi, natomiast w żaden sposób nie wypaczają prawidłowego kroku.
Monk Sandals ma na celu tworzenie obuwia, które daje możliwość powrotu do natury, a tym samym do naturalnego biegania oraz chodzenia. Dzięki zerowemu dropowi (spadek między palcami a piętą w mm) zaczynają pracować mięśnie, które wcześniej nie były używane.

Monk Sandals to sandały do biegania również trailowego (fot. Monk Sandals)

Monk Sandals wykonane są z bardzo wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu sandały cechuje bardzo niska waga, wygoda oraz wytrzymałość. Każdy wyprodukowany sandał jest zrobiony ręcznie i jedyny w swoim rodzaju. Dzięki tym wszystkim właściwościom sandały mogą być używane zarówno do biegania, jak i codziennych wędrówek po mieście czy górach.

Podstawowym celem, dla którego powstały sandały biegowo, minimalistyczne Monk Sandals jest popularyzacja ruchu i aktywności fizycznej. Idąc naprzeciw tej idei starano się stworzyć but minimalistyczny, który będzie w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Monk Sandals sprawdzą się w każdym terenie… (fot. Monk Sandals)

Postarano się, aby budowa wpływała na komfort użytkowania oraz towarzyszące odczucia tak, aby każda chwila dawała szczęście oraz radość, które można poczuć podczas poruszania się w sandałach po różnych nawierzchniach. Każdy krok daje poczucie lekkości – tak, jakbyśmy poruszali się na boso.

Model Manaslu – sandały Monk Sandals

Model Manaslu Plus – sandału Monk Sandals

Obecnie na rynku dostępnych jest 6 modeli. Zostały one podzielone na dwie grupy:

  • do chodzenia: Mnichy, Manaslu, Manaslu Plus,
  • do biegania: Monte Silentii Light, Monte Silentii, Monte Silentii Plus.

Model Monte Silentii Plus – sandały Monk Sandals

Modele do chodzenia charakteryzuje budowa zbliżona do normalnych sandałów, natomiast modele do biegania przypominają swoją budową japonki. W zależności od grubości podeszwy oraz wykończenia mają one różną wagę oraz właściwości. Im cieńsza podeszwa tym sandały są lżejsze i bardziej czuć podłoże, co wymaga większej pracy od naszej stopy. Dla osób zaczynających przygodę z minimalizmem polecane są wersję z grubszą podeszwą Vibram (10 mm).

Każdy znajdzie coś dla siebie tym bardziej, że zastosowanie sandałów jest na wielu płaszczyznach: bieganie, wędrówki, trekking, biwak, turystyka, rower, kajaki, miasto, wyjazdy, codzienne użytkowanie.

Informacja prasowa Monk Sandals

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn