Ośrodek Dokumentacji Tatrzańskiej ma nową czytelnię

przez Administrator | Opublikowano 27 czerwca 2016 13:51

Ośrodek Dokumentacji Tatrzańskiej im. Zofii Radwańskiej-Paryskiej i Witolda H. Paryskiego ma nową czytelnię. Ciepłe, jasne wnętrze wypełnione pamiątkami po patronach tego miejsca z pewnością będzie sprzyjać lekturze.

(fot. Marcin Bukowski)

(fot. Marcin Bukowski)

Na stronie tatry.tpn.pl czytamy m.in.:

W naszej bibliotece można korzystać ze zbiorów Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz kolekcji Zofii i Witolda Paryskich, miłośników Tatr, którzy cały dorobek życia przekazali naszej instytucji. Na księgozbiór TPN-u składają się książki, serie wydawnicze, materiały konferencyjne, nadbitki prac naukowych oraz czasopisma z zakresu botaniki, zoologii, leśnictwa, geografii, geologii, etnografii, historii itd. przekazywane przez pracowników naukowych uczelni i innych instytucji państwowych. W zbiorze tym znajdują się także książki otrzymane w darze od osób prywatnych oraz przekazane jako depozyt Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi.

Mieszkańcy Zakopanego i powiatu tatrzańskiego mogą książki wypożyczyć, pozostałym czytelnikom proponujemy korzystanie z księgozbioru w czytelni. Ze zbiorów Państwa Paryskich można korzystać jedynie na miejscu.

(fot. Renata Kowalska)

(fot. Renata Kowalska)

Na stronie internetowej Ośrodka Dokumentacji Tatrzańskiej można przeglądać kolekcje fotografii i pocztówek tatrzańskich. Zapraszamy również do zapoznania się z zawartością archiwum Państwa Paryskich. Część materiałów jest dostępna na stronie Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej, część tylko na miejscu w naszej bibliotece.

W zeszłym roku zakończył się projekt digitalizacji Bibliografii Tatrzańskiej Witolda H. Paryskiego. Udało się wprowadzić do bazy danych ok. 200 tysięcy fiszek bibliograficznych i indeksowych. Przeglądanie bazy możliwe jest również na stronie internetowej Ośrodka Dokumentacji Tatrzańskiej pod adresem  http://krokus.tpn.pl/fiszki/bibliografia.php.

Zapraszamy serdecznie do biblioteki oraz na naszą stronę internetową biblioteka.tpn.pl.

źródło: tatry.tpn.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn