Zdobądź praktyczną wiedzę na temat bezpieczeństwa w górach – biwak zimowy WinterCamp 2016

przez Administrator | Opublikowano 13 stycznia 2016 13:04

Jak wędrować po górach aby nie narażać się na niebezpieczne sytuacje? O czym pamiętać gdy na szlaku zastanie nas noc? W jaki sposób uniknąć tragicznych skutków zejścia lawiny? Odpowiedzi na te pytania to nie wiedza przeznaczona wyłącznie dla alpinistów, ale niezbędne informacje dla każdego, kto wybiera się zimą w góry. I to właśnie z myślą o amatorach powstał WinterCamp – zimowy biwak podczas którego doświadczeni specjaliści z GOPRu i TOPRu będą szkolić każdego, kto zimą chce w górach czuć się bezpiecznie.

Wintercamp_tlo

Już po raz siódmy, u stóp schroniska na Turbaczu, powstanie wyjątkowe obozowisko – kilkadziesiąt namiotów, jamy śnieżne i lodowa ściana to tylko niektóre elementy zimowego miasteczka. Na jego terenie zgromadzą się pasjonaci aktywności w górach. W związku z ogromnym zainteresowaniem wydarzeniem, po raz pierwszy odbędą się aż dwa turnusy – 11-14 oraz 18-21 lutego 2016. Zgłoszenia można wysyłać przez stronę http://wintercamp.pl/ – liczba miejsc jest ograniczona.

W ciągu czterech dni odbędą się szkolenia:

LAWINOWE

Specjaliści pokażą jak i kiedy powstają lawiny, wyjaśnią jak bezpiecznie poruszać się po zagrożonym terenie, a także przedstawią metody poszukiwania zasypanych ludzi. Będzie można również samodzielnie doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zajęcia obejmują wykłady i prezentacje multimedialne, ale także praktyczne szkolenia w terenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz lawinowe ABC (detektor, łopatka, sonda).

MEDYCZNE

Szkolenie zostało przygotowane tak, aby poza wiedzą teoretyczną i przydatnymi poradami, uczestnicy osobiście przećwiczyli – w zimowych warunkach terenowych i pod okiem profesjonalistów – najbardziej przydatne i efektywne metody ratownictwa medycznego.

BIWAKOWANIE I PORUSZANIE SIĘ W TERENIE

Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia instruktorzy powiedzą i pokażą jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Po wybudowaniu jamy śnieżnej przeprowadzą trening używania czekana oraz poruszania się w trudnych warunkach zimowych.

DOBÓR SPRZĘTU I PRAKTYCZNE UŻYWANIE ZIMĄ

W trakcie szkolenia instruktorzy podpowiedzą jak dobrać sprzęt zgodny z potrzebami i pokażą jak drobne akcesoria ułatwiają życie. W praktyce będzie można zobaczyć jak zagotować wodę na śniegu oraz spać

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn