Wrocław i Zakopane zapraszają na wystawy

przez Administrator | Opublikowano 16 grudnia 2015 19:21

Dwie ciekawe wystawy szykują się w najbliższych dniach. Już jutro 17 grudnia we Wrocławiu będziemy mogli spojrzeć na góry oczami naszej wybitnej himalaistki Wandy Rutkiewicz, a w sobotę 19 grudnia w Zakopanem będziemy mieli okazję przyjrzeć się historii polskiego narciarstwa.

wanda-rutkiewicz-wystawa

Na wernisaż wystawy Wanda Rutkiewicz – Fotografie zaprasza 17 grudnia o godzinie 17.00 Dolnośląskie Centrum Fotografii (Domek Romański). Jak czytamy w zaproszeniu:

Autorka zdjęć sfotografowała góry stojąc z nimi „twarzą w twarz”, na poziomie kilku tysięcy metrów n.p.m. Mimo skrajnie trudnych warunków powstały fotografie na wysokim poziomie artystycznym, które ujmują surowym pięknem i precyzją kadru. Jest to unikalna okazja, by spojrzeć na góry oczami Wandy Rutkiewicz…

Wystawa potrwa do 6 lutego 2016 roku.

***

Otwarcie drugiej wystawy odbędzie się 19 grudnia o godzinie 18.00 w zakopiańskiej Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Temat niezwykle ciekawy: „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”. To pierwsza w historii wystawa pokazująca dzieje polskiego narciarstwa do 1914 roku, począwszy od pionierskich prób użycia „ski” na naszych ziemiach w końcu XIX wieku. Wystawie towarzyszyć będzie publikacja „Magia nart” i wiele innych atrakcji.

magia-nart-czas-pionierow-wystawa

Wystawa będzie otwarta do 1 maja 2016 roku.

Więcej o wystawie tutaj.

źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn