Trwają zapisy na WinterCamp 2016

przez Administrator | Opublikowano 17 grudnia 2015 15:04

Profesjonalne szkolenia, spotkania z podróżnikami, zawody terenowe i niezwykła atmosfera – to wszystko czeka na uczestników VII edycji unikalnego zimowego biwaku WinterCamp. W związku
z ogromnym zainteresowaniem wydarzeniem, po raz pierwszy odbędą się aż dwa turnusy – 11-14 oraz 18-21 lutego 2016. Pasjonaci górskiej aktywności zimowej spotkają się tradycyjnie już pod schroniskiem w Turbaczu. Zgłoszenia można wysyłać do 15 stycznia – liczba miejsc jest ograniczona.

tło

WinterCamp to wyjątkowa pozycja w kalendarzu zimowych imprez. Przez cztery dni profesjonalna kadra złożona między innymi z ratowników TOPR i GOPR, będzie prowadzić szkolenia oraz warsztaty na temat turystyki zimowej. Poza aspektami edukacyjnymi, w programie znalazło się również miejsce na rozrywkę –inspirujące spotkania i dyskusje z podróżnikami, wieczory integracyjne, zimowe ognisko i zawody. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy dostaną powitalny pakiet z upominkami od organizatora, partnerów i sponsorów wydarzenia. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: http://wintercamp.pl/zgloszenia/.

Trzy bloki profesjonalnych szkoleń zapewnią szerokie spektrum wiedzy na temat zimowego pobytu
w górach. Słuchacze odbędą niezbędne szkolenie medyczne i lawinowe. Poznają tajniki biwakowania
w trudnych warunkach, dzięki któremu bezpiecznie i komfortowo spędzą noc poza schroniskiem. Nauczą się budować jamy śnieżne i poruszać się w trudnych warunkach przy użyciu raków oraz czekanów. Prowadzący opowiedzą także o tajnikach skitouru – wyjaśnią jak dobrać odpowiedni sprzęt i pokażą prawidłowe techniki uprawiania tego sportu. Podczas szkoleń, instruktorzy podpowiedzą również jaki sprzęt outdoorowy warto zabrać ze sobą na zimową wyprawę i jakie rozwiązania mogą zapewnić bezpieczeństwo, ale również znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie w górach. Prelekcje odbędą się dzięki wsparciu sponsorów i partnerów technicznych m.in.: Dare2b, The North Face, Fjall Raven, Jack Wolfskin, Ortrovox, Petzl, Camp, Brunton, Woda Góry Las, VMG i wielu innych.

WinterCamp to także cała masa dodatkowych atrakcji. Codziennie uczestnicy będą mogli brać udział
w zajęciach na świeżym powietrzu – między innymi w zajęciach ze wspinaczki lodowej na specjalnie przygotowanej sztucznej ścianie oraz w zawodach, będących swego rodzaju podsumowaniem szkolenia
w formie gry terenowej. Wieczorami w ciepłej sali schroniska odbywać się będą spotkania z gośćmi specjalnymi. Nie zabraknie także tradycyjnego ogniska z kiełbaskami!

***

Organizatorem biwaku jest Polish Outdoor Group (POG), organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy związane z szeroko pojętą turystyką górską. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji outdooru i aktywnego trybu życia. Podczas sześciu poprzednich edycji WinterCamp udało się przeszkolić ponad 600 osób.

Zapraszamy do zapisów!

Więcej informacji na stronie http://wintercamp.pl/

źródło: WinterCamp

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn