W czerwcu biegniemy dla Słonia

przez Administrator | Opublikowano 17 marca 2015 13:36

26 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się trzecia edycja nocnego bieg dla upamiętnienia Artura Hajzera – Bieg dla Słonia. Co roku w biegu startuje ponad 1000 zawodników.

Bieg_dla_slonia

Bieg dla Słonia to nie są zwykłe zawody. Nie ma opłat, nie ma pomiaru czasu, zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, każdy też otrzymuje medal. Bieg odbywa się nocą, przy włączonych czołówkach, a jego celem jest upamiętnienie Artura Hajzera, wybitnego himalaisty, zdobywcy siedmiu ośmiotysięczników, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy. A także przypomnienie, że w życiu liczą się pasje i marzenia. Organizatorzy Biegu dla Słonia zachęcają:

BIEGNIEMY!!! Bieg dla Słonia w Parku Śląskim już 26.06.2015! Tak! Nie ma opłat. Tak! Nie ma pomiaru czasu. Tak! Pobiegniemy bez względu na warunki! Dlaczego? Bo chcemy wszyscy razem opowiedzieć historię faceta, który pokazał, że pasję można realizować, że to nie jest puste słowo, że można odejść od biurka i zrobić coś… co przejdzie do historii. Tak jak On. Słonia nie ma już z nami, ale jesteśmy MY! I to właśnie MY M O Ż E M Y! Uśmiechnąć się, spędzić czas razem, pobiec, przejechać, przejść kilka kilometrów, by powiedzieć, że WARTO! Bo pamiętamy, podziwiamy, wierzymy, że słowo pasja to nie tylko kilka liter, to życie, z którego chcemy czerpać jak najwięcej!

7-kilometrowa trasa będzie wiodła wokół Stadionu Śląski Chorzów. Dystans jest w stanie przebiec każdy, bieg wystartuje o godzinie 22:00 przy pomniku Górników. Dystans został wybrany nieprzypadkowo – ma przypomnieć, ile ośmiotysięczników zdobył Artur Hajzer.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1575680319383732/

***

Artur Hajzer, pseudonim „Słoń”, zginął 7 lipca, gdy po nieudanym ataku szczytowym na Gasherbrum I wracał do obozu wspólnie z Marcinem Kaczkanem. Zgodnie z wolą najbliższej rodziny jego ciało zostało pochowane pod szczytem. O niezwykłym życiu Artura możecie przeczytać w obszernym artykule „Artur Hajzer i jego dzieła”

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn