Speed hiking z Merrell Capra – stabilność na granicy niepewności

przez Administrator | Opublikowano 17 marca 2015 15:11

Szum górskich strumyków, szmer poruszanych kamieni i stukot racic uderzających o skały. Wsłuchuj się w odgłosy natury i ciesz się jej bliskością. Nowe buty do speed hikingu Merrell Capra, inspirowane światem przyrody, pozwolą wspinać się szybciej i wyżej, utrzymać stabilność na granicy niepewności.

Merrell_Capra_65039_499pln

Speed hiking, czyli szybkie piesze wędrówki to dyscyplina, które zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. W czasie wyprawy na szlak, tempo i teren mogą być zróżnicowane. Niektóre odcinki można pokonywać szybkim marszem, czasem konieczne są krótkie podbiegi. Dlatego uprawiając speed hiking decydujemy się na lekkie i elastyczne buty, które pozwolą łatwo i wygodnie przebyć trasę. Nowy męski model Merrell Capra został zaprojektowany z myślą o wszystkich osobach, które tak jak marka Merrell cenią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Merrell_Capra_499pln_65037_

Model Merrell Capra wyróżnia idealne dopasowanie do stopy. Wierzch butów wykonano ze skóry syntetycznej oraz siateczki. Zastosowano w niej oczekującą na przyznanie patentu technologię Stratafuse™, która zapewnia dobre trzymanie stopy i wspiera jej naturalne ruchy. Specjalny system sznurowania stabilizuje stopę, a język z wstawkami uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza buta. W modelach Capra wykorzystano technologię Gore-Tex®, która sprawia, że buty mają zdolność “oddychania”, są wodoszczelne i można je nosić przez cały dzień.

Konstrukcja bieżnika Merrell Capra została zainspirowana budową racic górskich kozic – gwarantuje świetną przyczepność na nierównym, suchym i mokrym terenie. Podeszwa środkowa UniFly™ zapewnia solidną amortyzację i ochronę w tylnej części buta oraz dobre wyczucie terenu w części przedniej. Podeszwa zewnętrzna Vibram® gwarantują świetną przyczepność na nierównym, suchym i mokrym terenie.

Informacja prasowa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn