Freeride Filmfestival Tour 2014

przez Administrator | Opublikowano 12 listopada 2014 11:51

Polak i rekordzista świata Andrzej Bargiel, a także światowej klasy Freeriderzy Xavier De Le Rue oraz Samuel Anthamatten i inni, ruszają w trasę z tegorocznym Freeride Film Festivalem.

Andrzej Bargiel we wrześniu tego roku pobił rekord wejścia na wierzchołek ośmiotysięcznika Manaslu. Jako jedyny Polak i zrazem drugi człowiek w historii, zjechał na nartach ze szczytu. Jest to jego drugi zjazd z ośmiotysięcznik. Po raz pierwszy podczas tegorocznej edycji Freeride Film Festiwalu, zostanie pokazany film z wyprawy ukazujący zapierające dech w piersiach widoki, motywację silniejszą od wyczerpania i emocje, jakie towarzyszyły Andrzejowi na szczycie. Będzie to też niepowtarzalna okazja do porozmawiania ze sportowcem, który jako gość festiwalu pojawi się w Warszawie i Krakowie.

fff Krakow plakat

Poza Bargielem, w trasę wyruszą czołowi europejscy freeriderzy. Należy do nich między innymi pochodzący z Innsbrucka Fabian Lentsch, który zalicza się do generacji młodych freeskierów. Fabian, jako bezgraniczny poszukiwacz przygód nigdy nie rezygnuje z dążenia do realizacji swoich marzeń. Efektem tego są dwie produkcje, które będzie można zobaczyć podczas festiwalu: „Georgia – Excerpt of Trial and Error“ oraz „Hot Wheels and Frozen Dreams“. Pierwszy film to kino drogi przedstawiające podróż z Innsbrucka do najwyższych gór Kaukazu. Drugi, również utrzymany w podróżniczym klimacie, przeniesie nas na południe Rosji i szczyt siedmiotysięcznika. Mimo odmiennych kierunków wypraw, obie produkcje zabierają widza w świat narciarskiej przygody, której pragnienie przeniosło riderów na skraj cywilizacji.

Kolejnymi gośćmi będą Xavier de le Rue i Samuel Anthamatten. Należą oni do najbardziej znanych wysokogórskich freeriderów świata. Film „Mission Steeps“ to wbijająca w fotel produkcja, przedstawiająca ryzykowne zjazdy po stromych zboczach najwyższych gór. W ramach trasy Freeride Film Festivalu, Xavier de le Rue odwiedzi Innsbruck, natomiast Samuela Anthamattena będzie można spotkać we wszystkich pozostałych punktach tegorocznego festiwalu.

W artystycznym filmie „Schneewallfahrt” Hanno Mackowitz prezentuje wyczyny dwóch narciarzy: Stefana Häusla i Björna Hereggera. Impresjonistyczne ujęcia trasy, zaśnieżone lasy i prawdziwa pasja z jaką narciarze pokonują linie zjazdów, podkreślone zostały klasyczną muzyką Markusa Loeberga. Nadaje to produkcji miano niepowtarzalnego i metaforycznego projektu filmowego. Projekcja nagrodzona została na Festiwalu Filmowym w St. Anton. Poza Hamburgiem, Björn Heregger odwiedzi wszystkie punkty trasy festiwalowej.

fff14_warszawa plakat

Mimo niepełnosprawności, Bibian Mentel i Kees van der Klooster zwiedzili wszystkie dzikie trasy Matterhornu. Film „Enabled” to relacja z wyprawy na szczyt, podczas której bohaterowie znaleźli się w krytycznym położeniu na oblodzonym zboczu. Poruszający się na sitboardzie, sparaliżowany od pasa w dół Kees i Bibian, jeżdżąca z protezą podudzia, dzięki pomocy przyjaciół wychodzą cało z opresji. Film nie jest jednak typową relacją z trudnych chwil na Matterhornie. To metaforyczna opowieść o upadku i sile powstawania. O wiecznym dylemacie w jakim znaleźli się bohaterzy – bycia zależnym od innych z jednoczesną potrzebą wolności i samodzielności. Na trudne pytania dotyczące walki z własnymi słabościami Kees Jan odpowie w Hamburgu, Krakowie i Warszawie.

Z kolei Freeski Crew z Innsbrucka, od dziesięciu lat produkująca filmy narciarskie przenoszące widzów w najodleglejsze zakątki świata, tym razem zaskoczy nas produkcją o swoim rodzimym mieście. „Tribute” to film na cześć miasta, który dla pochodzących z różnych części Europy riderów stał się domem. Twórca filmu, Bene Höflinger pojawi się we wszystkich punktach tegorocznej trasy festiwalu.

W „Mind Surf Monday” pro-freerider Martin “McFly” Winkler wciela w życie nurtujące go pytanie: „Dlaczego nie zjechać na desce surfingowej po świeżym puchu?” O przewrotnym pomyśle i jego realizacji, McFly opowie na scenie w Innsbrucku.

Pokazy filmowe w ramach Freeride Filmfestival Tour moderowane będą przez Flo Orleya i Harrego Putza. Pierwszy z nich regularnie startuje w Freeride World Tour, drugi to filmowiec i były pro-snowboarder.

Świetne produkcje na dużym ekranie, gwiazdy europejskiego i światowego freeride’u, przedstawiciele najlepszych regionów narciarskich w Austrii, prezentacja odzieży, sprzętu, losowanie atrakcyjnych nagród – to główne punkty naszej imprezy, które zapewnią świetną atmosferę i dobrą zabawę przez cały festiwalowy wieczór.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn