Peter Habeler w Krakowie! – zapraszamy na prelekcję „Celem jest szczyt”

przez Administrator | Opublikowano 10 kwietnia 2014 9:35

Miłośników himalaizmu czeka niezwykłe spotkanie z austriackim himalaistą Peterem Habelerem. Prelekcja pt. „Celem jest szczyt” odbędzie się w piątek 9 maja, o godzinie 19.00, w sali teatralnej PWST w Krakowie. Habeler opowie o swoich sukcesach wspinaczkowych, zdobywaniu Mount Everestu bez wspomagania tlenem oraz o swoim życiu w Alpach Zillertalskich.

habeler-plakat-patronaty

Peter Habeler to doświadczony himalaista, który zasłynął, pierwszym „beztlenowym” wejściem na Mount Everest (w zespole z Reinholdem Messnerem). Ten historyczny wyczyn miał miejsce 8 maja 1978 roku.

Habeler wraz z Messnerem na swym koncie zapisali również inną wybitną wspinaczkę. W 1975 roku w trzydniowym ataku zdobyli szczyt Gasherbruma I. Było to, co warte podkreślenia, pierwsze wejście na ośmiotysięcznik w stylu alpejskim!

W północno-wschodniej ścianie Olperer

W północno-wschodniej ścianie Olperer

Oprócz gór najwyższych (ma on na swoim koncie również wejścia na inne szczyty ośmiotysięczne – Cho Oyu, Kanczendzongę i Nanga Parbat) Peter wspinał się w Alpach, górach Ameryki Południowej oraz Yosemite. Obecnie, w wieku 70 lat, prowadzi wspólnie z synem Szkołę Górską i Narciarską w swojej rodzinnej miejscowości Mayrhofen.

Organizatorem spotkania są: region Tyrol oraz portal wspinanie.pl. Prelekcja będzie tłumaczona z języka niemieckiego przez doświadczonego tłumacza i instruktora wspinania Piotra Górkę. Warto również dodać, że zaproszenie na spotkanie z Habelerem przyjęli nasi himalaiści, Krzysztof Wielicki i Piotr Pustelnik.

Wydana w Polsce książka „Celem jest szczyt” jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.

Bilety na prelekcję są w cenie 10 zł. Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy!
tirol-wspinanie
Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn
Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] 8 maja 1978 roku Peter Habeler i Reinhold Messner dokonali tego co wydawało się niemożliwe – jako pierwsi zdobyli najwyższy szczyt świata – Mount Everest – bez wspomagania tlenu. Posłuchać o tym wyczynie będzie można już jutro w Krakowie, gdzie w sali PWST będzie gościł Peter Habeler! […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn