Trenuj z Mistrzem, czyli obóz dla biegaczy z prawdziwym mistrzem świata

przez Administrator | Opublikowano 10 kwietnia 2014 10:55

Trenujemy i trenujemy i nie zawsze mamy wyniki, które by nas satysfakcjonowały… Może warto uczyć się od najlepszych sportowców i wybrać się na obóz sportowy pod kierunkiem prawdziwego mistrza świata? Mityczne jeszcze wczoraj „życiówki” jutro mogą być  w naszym zasięgu…

oboz1

Podczas „długiego weekendu majowego” odbędzie się 7-dniowy obóz dla biegaczy pod kierunkiem profesjonalnego trenera, Ilyi Markova. Obóz dedykowany jest szczególnie dla uczestników wiosennych maratonów ( idealny wręcz dla uczestników Cracovia Maraton), ale każdy biegacz, niezależnie od  najbliższych planów, na obozie zostanie potraktowany indywidualnie i jego „biegowe życie” nabierze nowego wymiaru. Będzie to niepowtarzalna okazja dla amatorów biegania poznania zaawansowanych metod treningowych, dzięki którym szybko można osiągnąć wymierne rezultaty związane z poprawą techniki biegowej, uzyskaniem lepszych czasów oraz pokonywaniem dłuższych dystansów.

Ilya Markov, urodzony na Uralu w Rosji, absolwent AWF w Jekaterinburgu, od 2007 roku mieszka w Polsce. Jest utytułowanym zawodnikiem i doświadczonym trenerem. W 1996 r. został wicemistrzem olimpijskim w Atlancie w chodzie sportowym na 20 km, zdobył także tytuł Mistrza Świata (Sewilla – 1999) oraz Europy (Budapeszt – 1998). W latach 2009-2013 był trenerem polskiej kadry w chodzie sportowym oraz trenerem-asystentem rekordzisty Polski w maratonie, Henryka Szosta (2013).

oboz

Leonid Szwecow, trener Henryka Szosta, poprosił mnie o pomoc w realizacji jego planów treningowych. Ciekawe podczas tej pracy było dla mnie porównanie przygotowania maratończyków i chodziarzy, dzięki czemu przekonałem się, że nie ma w tym aż tak dużej różnicy, a nawet trening maratoński jest bardziej przewidywalny – przyznaje Markov.

W 2013 r. Ilya Markov rozpoczął trenowanie biegaczy-amatorów, co – jak często podkreśla – daje mu bardzo dużo satysfakcji: Lubię patrzeć, jak osoby, które trenuję, okrywają dla siebie pewne aspekty, o których wcześniej nie miały pojęcia.

Podopieczni Markova podkreślają jego profesjonalizm i fachowe podejście do pracy trenera oraz cenią kreatywność w doborze ćwiczeń i ustalaniu planów treningowych. Jak twierdzą, żadne ich pytanie dotyczące treningu, techniki biegania, sposobu przygotowywania się, a także sprzętu nie pozostaje bez odpowiedzi. Z drugiej strony Ilya Markov ujmuje niezwykłą osobowością i charakterem, który przyciąga jak magnes. To człowiek, który swoją wiedzą, uśmiechem i skromnością przekona każdego amatora do ponad normalnego wysiłku w czasie zajęć treningowych. Doskonale kojarzy indywidualne ograniczenia, problemy i chwilowe słabości każdego z uczestników treningu i dostosowuje akcenty treningowe do tych uwarunkowań. Ma dużo cierpliwości i potrafi motywować do pracy, w którą wkłada całe swoje serce.

Organizowany w dniach 28.04 – 4.05.2014 r. obóz biegowy „Trenuj z Mistrzem” wzorowany jest na profesjonalnych zgrupowaniach sportowych, dostosowany jednak do możliwości amatorów. Efektywnej pracy będzie sprzyjać kameralna atmosfera oraz ograniczona ilość uczestników. Odbędzie się w atrakcyjnym ośrodku szkoleniowym w Ulanowe, w którym trenuje polska kadra chodziarzy. Ciekawym i ważnym uzupełnienie treningu biegowego będą zajęcia z jogi prowadzone przez Małgorzatę Markov, dyplomowaną instruktorkę jogi. Na początku obozu zostaną przeprowadzone indywidualne badania wydolnościowe przez profesjonalistów z firmy SportsLab. Dzięki temu każdy uczestnik obozu będzie znał swoje indywidualne strefy intensywności. Na ich podstawie będzie układany plan treningowy na obozie.

Moje życiowe doświadczenie dodaje mi pewności, że przy wykorzystaniu odpowiednich metod i po podjęciu właściwych decyzji każdy może osiągnąć taki cel, jaki sobie wyznaczy. Bardzo chętnie podzielę się swoim doświadczeniem i intuicją z innymi – zachęca do udziału w obozie Ilya Markov.

Chcesz się przekonać, że możesz biegać szybciej? Zapraszamy na obóz z Ilyą Markovem!

Informacje o obozie biegowo-jogowym można znaleźć na stronie: www.trenujzmistrzem.com.pl

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn