Kwestionariusz Outdoor Magazynu: Artur Małek

przez Administrator | Opublikowano 02 kwietnia 2014 11:23

30 pytań o pasje, outdoor i nie tylko, na poważnie i z przymrużeniem oka, refleksyjnie i z humorem… czyli Kwestionariusz Outdoor Magazynu! A kto odpowiada? Wybitne osobowości ze świata outdooru!

Artur Małek (fot. Renata Małek)

Artur Małek (fot. Renata Małek)

 1. Imię i nazwisko: Artur Małek
 2. Wiek: 34, za miesiąc 35 ;)
 3. Moja definicja outdooru, to…: chyba żyję w outdoorze, poza standardem, który wyznaczają normy społeczne, więc wychodzi, że to moje życie.
 4. Ulubiona aktywność outdoorowa to: wszelakie wspinanie, im zimniej tym bardziej się nakręcam, choć jak już jest mi zimno, to często o tym zapominam.
 5. …i aktywność, którą uprawiam…: łoję, biegam, wszystko co mnie nakręca w ruch.
 6. Najważniejsze moje osiągnięcie to: potrafię niesamowicie się skoncentrować, gdy zaczyna być wokół mnie niewesoło; dziwny stan, ale jestem wtedy w 100 proc. skoncentrowany, najczęściej wychodzi mi to podczas wspinania. Drugie osiągnięcie: znalazłem swoją “drugą połowę jabłka“.
 7. Moim marzeniem jest: żyć 400 lat żeby załoić wszystkie najpiękniejsze drogi świata i opowiedzieć o tym mojej żonie ;)
 8. Spróbowałem/łam, ale nie wyszło…: śpiewu i gry na instrumentach.
 9. Za zwycięstwa nagradzam się…: błogimi chwilami lenistwa.
 10. Najwspanialsze miejsce na ziemi to…: tam gdzie moje serce, najwspanialsze miejsca są tam gdzie czujemy się szczęśliwi, ono nie musi być materialne.
 11. Inspiruje mnie: wizjonerzy, ludzie z pasją, a także pozytywna energia, która przemieszcza się przez wszechświat. Trzeba tylko umieć ją dostrzec.
 12. Ulubiona forma leniuchowania: oglądanie seriali z Renią na kanapie
 13. Gdyby nie outdoor, to co?: nie zastanawiałem się nad tym nigdy, to zawsze było moje JA, ale po obejrzeniu filmu “Gravity” bycie astronautą to byłoby TO.
 14. Gdybym miał/miała zachęcić leniucha do wyściubienia nosa zza drzwi, to bym mu powiedział/a: nic bym mu nie powiedział, jak ktoś nawet tego nie jest w stanie sam zrobić, to znaczy że nie ma “przygody w sercu” – to jest beznadziejny stan.
 15. Moim ulubionym towarzyszem w podróży jest: zawsze moja żona, choć na poważnym łojeniu bym się o nią martwił i wtedy zabrałbym Artura Szachniewicza, z którym rozumiem się telepatycznie, Mariusza “Miszczunia” Lange, który jest jak czołg, i ostatnio jeszcze Boba Nerudę, niesamowicie naładowanego energią i otwartością, którą potrafi zarażać partnerów ;)
 16. Jestem przede wszystkim…: człowiekiem, który wie gdzie podążać. Staram się: być profesjonalny, punktualny, wrażliwy na to co mi szepcze wszechświat.
 17. Nie cierpię ponad wszystko: braku punktualności (wrze we mnie jak ktoś się spóźnia), ludzi którzy udają kogoś kim nie są, słabych charakterów lub braku charakteru.
 18. Uwielbiam ponad wszystko: moją żonę Renię, pozytywną energię, która wprawia mnie w ruch; wspinaczka jest taką energią.
 19. Zazwyczaj…: jestem domatorem.
 20. Boję się…: gniewu mojej żony; szczególnie gdy ktoś chce mi zrobić coś złego, wtedy współczuję tej osobie ;)
 21. Szczęście to…: stan emocji, który towarzyszy nam przy robieniu rzeczy, które chcemy robić.
 22. Książka, która wpłynęła na moje życie to: “Całuj albo zabij” Marka Twight’a, szczególnie rozdział TWITCHING WITH TWIGHT zmienił moje podejście do wspinania i życia.
 23. Film, do którego zawsze wracam…: “Ostatni Mohikanin”
 24. Dziś słuchałem/am: ZAZ ma niesamowity głos :)
 25. W moim jadłospisie nie może zabraknąć…: pierogów mojej Mamy, bigosu i klusek śląskich.
 26. Miejsce na outdoor, które polecam: każde, które wyzwoli w nas ducha przygody.
 27. Miejsce, które odradzam z czystym sercem: tam gdzie ludzie krzywdzą innych, tam gdzie są ŹLI LUDZIE.
 28. Największą motywacją jest dla mnie…: uczucie zbliżającej się przygody, wyraźny cel, który jest przede mną.
 29. Ulubiony element mojego outdoorowego ekwipunku, to…: okulary przeciwsłoneczne – mogę dzięki nim cały czas patrzeć na otaczające mnie obrazy w górach, które prowadzą ze mną wewnętrzny dialog, rozmawiają ze mną.
 30. Plecak pakuję…: coraz mniej ostatnio do niego pakuję, przekonałem się, że trzeba mieć w nim bardzo niewiele, najważniejsze jest to co masz w mentalnym plecaku ;)

***

Artur Małek – taternik, alpinista i himalaista, instruktor wspinaczki. Uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Organizator i uczestnik kilkudziesięciu wypraw, m.in. w Alpy, Andy, Himalaje oraz góry Afryki. Jest absolwentem fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach.

5 marca 2013 roku wraz z Adamem Bieleckim, Maciejem Berbeką oraz Tomaszem Kowalskim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak (8047 m n.p.m.). Była to wyprawa Polskiego Związku Alpinizmu w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2010–2015 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Latem 2014 roku, także w ramach programu PHZ, wyruszy na wyprawę, której celem jest K2.

Ma na swoim koncie zimowe przejścia na Kotle Kazalnicy w Tatrach, w tym m.in.: Uskok Laborantów (partner Artur Szachniewicz), Cień Wielkiej Góry (partner Artur Szachniewicz), Parada Jedynek (partner Artur Szachniewicz, Matusz Grobel), Orzeł z Empiru (partner Mariusz Lange). Miłośnik wspinaczki w lodzie i drytoolingu. Prywatnie mąż Renaty Małek. Więcej informacji na stronie: FreeMount.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn