Osobisty trener na nadgarstku – zegarki Garmin® Forerunner® 620 i 220

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 17 października 2013 10:31

Garmin prezentuje najnowsze zegarki GPS dla biegaczy – Forerunner 620 i Forerunner 220. Premierowe zegarki z rodziny Forerunner to najlżejsze, najcieńsze rozwiązania dla biegaczy w portfolio producenta, które oferują znacznie więcej niż rejestrowanie przebiegniętego dystansu, tempa i tętna.

Obydwa urządzenia zostały wyposażone w akcelerometr, który umożliwia mierzenie dystansu bez konieczności stosowania dodatkowych czujników na nogę podczas treningów w zamkniętych pomieszczeniach. Wygodny odczyt danych zapewnia 1-calowy kolorowy wyświetlacz Chroma™. Dzięki modułowi Bluetooth, po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem, dane treningowe z zegarków mogą zostać bezprzewodowo przesłane do serwisu Garmin Connect™, gdzie można je udostępniać i analizować.

Garmin® Forerunner® 220

Garmin® Forerunner® 220

Zegarek Forerunner 620 wyposażony został dodatkowo w zaawansowane funkcje, takie jak asystent odpoczynku, symulator wyścigu czy szacunkowy pułap tlenowy, które usprawniają treningi i pomagają osiągać lepsze wyniki. W połączeniu z czujnikiem tętna HRM-Run[1], model 620 dostarcza także informacji o formie biegacza, analizując rytm, czas kontaktu z podłożem i odchylenie pionowe.

Aby zobaczyć zegarki Forerunner 620 i 220 w akcji, odwiedź stronę www.garmin.com/ForerunnerCoach.

Niezależnie od tego, czy biegasz w parku, czy na bieżni w klubie fitness, nowe zegarki Forerunner pozwolą Ci spojrzeć na swój trening z innej perspektywy – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.  – Zaawansowane funkcje zegarka Forerunner 620, takie jak asystent odpoczynku, szacunkowy pułap tlenowy, symulator wyścigu w połączeniu z możliwościami planowania treningów dla obu modeli, sprawiają, że Forerunner 620 i 220 spełnią oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Aby utrzymać motywację na odpowiednio wysokim poziomie, zegarki informują o ustanowieniu osobistych rekordów podczas każdego biegu.

Potencjał biegacza

Każdy biegacz, bez względu na staż, motywację oraz poziom treningów, chce wiedzieć jak może w obiektywny sposób zmierzyć swoje wyniki i monitorować poprawę kondycji. Jednym ze sposobów, aby tego dokonać, jest pomiar szacunkowego pułapu tlenowego (VO2 max), który jest wymiernym wskaźnikiem fizycznej wydolności organizmu. Do tej pory, jedyną możliwością pomiaru VO2 max było wykonanie płatnych testów.

Forerunner 620, używany wraz z czujnikiem tętna, jest w stanie obliczyć szacunkowy pułap tlenowy na podstawie łącznej analizy danych, takich jak prędkość biegu, ilość uderzeń serca na minutę czy zmienność tętna. W efekcie otrzymujemy wartość VO2 max, która wskazuje maksymalną ilość tlenu jaką organizm biegacza może wykorzystać w ciągu minuty na kilogram masy ciała w momencie największego wysiłku. W teorii, im więcej tlenu biegacze mogą wykorzystać podczas najbardziej zaawansowanego treningu, tym więcej energii są w stanie wyprodukować.

Garmin® Forerunner® 620

Garmin® Forerunner® 620

 

Wartość VO2 max powinna wzrastać wraz z poziomem wytrenowania, dlatego monitorowanie tego parametru jest tak ważne w ocenie postępów biegacza. Forerunner 620 ułatwia monitorowanie go za pomocą kolorowego wskaźnika, który dodatkowo prezentuje maksymalny pułap tlenowy w zestawieniu z pułapami innych biegaczy tej samej płci i z tej samej grupy wiekowej.

Na podstawie szacunków VO2 max, zegarek Forerunner 620 jest w stanie prognozować czas biegacza na kilku dystansach, co ułatwia odpowiednie zaplanowanie treningów i  przygotowanie się do  zawodów.

Racjonalny trening

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn