Garmin VIRB – kamery dla aktywnych

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 03 października 2013 12:13

Garmin wprowadza na rynek pierwszą w swojej ofercie serię kamer sportowych VIRB nagrywających w jakości HD 1080p. Od sportów ekstremalnych po rodzinny wypad za miasto – kamery VIRB oferują funkcje, dzięki którym dużo łatwiej można uchwycić wspomnienia.

Kamery z serii VIRB wyposażone zostały w wytrzymałą i wodoodporną (IPX7) obudowę, nie ma więc potrzeby używania dodatkowego ochronnego futerału. Unikalny 1.4” kolorowy ekran Chroma™ umożliwia dokonywanie ustawień i odtwarzanie przy minimalnym zużyciu energii, dlatego Kamera VIRB jest w stanie zarejestrować ponad trzy godziny materiału w jakości HD (1080p) na pojedynczym cyklu ładowania.

Garmin, kamera VIRB

Garmin, kamera VIRB

Funkcje poprawiające jakość obrazu, takie jak cyfrowa stabilizacja obrazu czy korekta zniekształceń obiektywu gwarantują, że jakość nagranego za pomocą VIRB materiału będzie satysfakcjonująca nawet przed fazą edycji. Kamera VIRB umożliwia ponadto wykonywanie wysokiej jakości zdjęć w trakcie nagrywania. Oprócz wymienionych funkcji, zaawansowany model VIRB Elite oferuje dodatkowo łączność WiFi, wbudowany akcelerometr, wysokościomierz oraz odbiornik GPS.

Zarówno model VIRB jak i VIRB Elite mogą łączyć się za pośrednictwem protokołu ANT+ z innymi urządzeniami Garmin (fenix™, Oregon® , Edge®), a kamera VIRB Elite została dodatkowo wyposażona w funkcję transferu danych między zgodnymi czujnikami, takimi jak czujnik tętna, kadencji czy czujnik temperatury tempe™.

Urządzenie VIRB Elite, dzięki łączności Wi-Fi, pozwala również bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem i komputerem.

Kamery sportowe stają się coraz bardziej popularne, a seria VIRB ma dużo do zaoferowania entuzjastom tego typu gadżetów. Kolorowy wyświetlacz, wydłużony czas pracy na baterii, opcjonalny odbiornik GPS oraz łączność z innymi produktami Garmin – ten zestaw wyróżnia kamery VIRB spośród innych dostępnych na rynku – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. – Nasi klienci doskonale wiedzą, co znaczy aktywny tryb życia: biegają, wspinają się, jeżdżą na rowerze, na nartach, pływają, żeglują. Chcemy zaproponować im produkt, który będzie naturalnym uzupełnieniem naszej dotychczasowej oferty. Mając do dyspozycji GPS i łączność bezprzewodową będą oni mogli nie tylko uchwycić w kadrze konkretną aktywność, ale dołączyć do obrazu takie dane, jak wysokość, prędkość, dokładna lokalizacja i podzielić się tym z rodziną i znajomymi.

Kamera, akcja!

Aerodynamiczna konstrukcja kamer z serii VIRB nadaje im ciekawy, elegancki wygląd, pozwala również w prosty sposób rozpocząć nagrywanie za pomocą specjalnego przesuwanego przycisku umieszczonego z boku urządzenia. Wymienna bateria litowo – jonowa umożliwia ciągłe nagrywanie ponad trzech godzin materiału w jakości HD (1080p), a jeśli zajdzie potrzeba można ją szybko zmienić.

Obiektyw WideVü uchwyci każdy rodzaj akcji, a wysokiej jakości 1.4” wyświetlacz refleksyjny Chroma™ umożliwi wygodne poruszanie sie po menu, odtwarzanie i ustawianie parametrów zdjęć. Do podświetlenia ekranu wykorzystywane jest światło z otoczenia, dzięki czemu pozostaje on czytelny nawet w bardzo słoneczny dzień, a bateria posłuży nam dłużej w momencie, kiedy naprawdę będzie potrzebna. 

Stworzone do pracy w trudnych warunkach

Kamery VIRB są wystarczająco wytrzymałe, aby korzystać z nich przy nagrywaniu najbardziej ekstremalnych wyczynów, praktycznie od razu po wyjęciu z pudełka. Wodoodporna obudowa spełnia normę IPX7, co oznacza, że urządzenie bezproblemowo zniesie przypadkowe zanurzenie w wodzie na głębokość 1 metra przez co najmniej pół godziny. Zatem, bez obawy o uszkodzenie, można korzystać z kamer VIRB podczas jazdy na nartach, czy spływu kajakowego.

Dla wszystkich, którzy lubią filmować swoje podwodne przygody dostępne jest również dodatkowe wodoszczelne etui (do nabycia osobno), które zwiększa zasięg zanurzenia do 50 metrów. Szeroki wybór opcjonalnych uchwytów umożliwia montaż kamer VIRB na kierownicy roweru czy motocykla, kasku, desce surfingowej i w wielu innych miejscach. Solidny system zatrzasków odpowiednio zabezpiecza kamerę przed poluzowaniem i wypięciem,  nawet przy największych wibracjach.

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn