Maraton wspinaczkowy „Big Wall w Sokołach” 2013 już w najbliższą sobotę

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 24 września 2013 13:48

Zapraszamy na V edycję maratonu wspinaczkowego „Big Wall w Sokołach”. Jak co roku spotykamy się w skałkach Gór Sokolich w pobliżu Jeleniej Góry w ostatnią sobotę września. Impreza organizowana jest tradycyjnie przez Wrocławski Klub Wysokogórski, Szkołę Wspinaczki Granit Michała Kajcy oraz Tabor pod Krzywą.

Baza maratonu znajdować się będzie na Taborze pod Krzywą (w pobliżu wsi Karpniki). Zapisywać się można na miejscu w sobotę od 8:30. Na 9:40 zaplanowana jest odprawa – rozdamy karty startowe, omówimy regulamin, po czym zespoły będą mogły ruszyć w skały na swoją wyimaginowaną ścianę, na której jak wiadomo rywalizujemy przede wszystkim z własnymi słabościami. Start w ścianę o godzinę 10:00.

Emocje podczas ubiegłorocznej edycji (fot. Anita Burban)

Emocje podczas ubiegłorocznej edycji (fot. Anita Burban)

Jak zwykle zespoły będą miały siedem godzin na akcję (10.00-17.00). W tym czasie staramy się pokonać jak najdłuższy dystans wspinaczkowy, zliczając długość i trudności kolejnych przebytych wyciągów. Do 18:00 zbierane będą karty z pokonanymi drogami. Zawody rozgrywane będą w formule towarzyskiej – bez sędziów.

Po zakończeniu zmagań planowany jest posiłek, a wieczorem na odbędzie się ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz szeroko pojęta integracja. W tym roku zdecydowaliśmy, że ze względu na towarzyski charakter rywalizacji, znaczna część nagród zostanie rozlosowana wśród uczestników. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Reguły rywalizacji

1. Udział w imprezie jest otwarty dla zespołów składających się z osób pełnoletnich, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby.

2. Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 10:00 do 17:00) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom na Taborze najpóźniej do godziny 18:00. Godzina 17:00 to czas, kiedy ostatni członek zespołu ma przestać się wspinać – dozwolony jest potem jeszcze zjazd z drogi.

3. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie z zakładaniem asekuracji na prowadzeniu (minimalny styl przejścia – PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie – na drugiego bądź na wędkę, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl – AF).

4. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.

5. Zawody rozgrywane są w formule towarzyskiej bez sędziów, jednak w uzasadnionych przypadkach (np. wspinanie niezgodne ze sztuką bezpiecznej asekuracji) organizatorzy zastrzegają sobie możliwość nałożenia kar punktowych lub dyskwalifikacji.
6. Każdy członek zespołu musi przed startem osobiście zapisać się w bazie zawodów.

7. Zawody obywają się na istniejących drogach wspinaczkowych Sokolików (obszar wzgórza Sokolik i Krzyżnej Góry).

8. Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn