Himalayan Camp po raz 3. na Przystanku Woodstock!

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 09 sierpnia 2013 11:37

W ubiegłym tygodniu odbyła się już trzecia edycja wydarzenia łączącego rockową muzykę ze wspinaczką oraz sztuką pakowania plecaka – Himalayan Camp 2013 na Przystanku Woodstock.

W minioną niedzielę zakończył się 19. Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W ramach atrakcji oferowanych uczestnikom, już po raz trzeci zorganizowana została wioska himalajska w całości przygotowana przez stowarzyszenie Polish Outdoor Group.

Himalayan Camp cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, a według wszystkich szacunków na tegorocznym festiwalu bawiło się ponad 450 tys. osób.

Uczestnicy-festiwalu-na-wzgĘrzu-ASP-przy-bramie-wejėciowej-do-Himalayan-Camp-72dpi

Kibice-w-trakcie-zawodĘw-wspinaczowych-72dpi

Ekipa-POG-przy-wejėciu-do-Himalayan-Camp-72dpi

Ekipa-POG-przed-bram•-wejėciow•-72dpi

Jak co roku wioska himalajska mieściła się na wzgórzu popularnej wśród woodstockowiczów Akademii Sztuk Przepięknych w pobliżu „Małej Sceny” oraz namiotu prelekcyjnego ASP.

Od czwartku, 1. sierpnia do późnych sobotnich godzin wieczornych każdy miał okazję odwiedzić obóz. Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu program oferowanych przez organizatora (POG) aktywności zapewniał odwiedzającym szereg atrakcji – zarówno odrobinę zdrowej adrenaliny, jak również chwile relaksu tak niezbędne podczas ponad trzydziestostopniowych upałów.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa, która pomimo niemalże tropikalnych temperatur przeżywała prawdziwe oblężenie. Więcej o wspinaczce można było nauczyć się od specjalistów z Polskiego Związku Alpinizmu, którzy prowadzili zajęcia i krótkie szkolenia na ściance. Bardzo popularne były również zainstalowane w centrum campu slackline’y. Dla wielu uczestników festiwalu, aktywności oferowane przez organizatorów Himalayan Camp były pierwszym kontaktem z popularnymi sportami outdoorowymi.

Zawody-na-ėciance-wspinaczkowej-72dpi

Zawodniczka-po-zejėciu-ze-ėcianki-wspinaczowkej-72dpi

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Wyświetlam 2 komentarze
Dodaj swój komentarz
  1. […] POG od trzech lat jest obecny na Przystanku Woodstock. Podczas czterodniowego, sierpniowego festiwalu POG tworzy „Himalayan Camp” – himalajskie miasteczko, które znajduje się na terenie Akademii Sztuk Przepięknych. W ramach Miasteczka POG co roku odbywają się treningi nordic walking, outdoorowe szkolenia sprzętowe, zawody wspinaczkowe i kursy wspinaczki, górskie kino nocne oraz prelekcje himalaistów i podróżników. Relacja z ubiegłorocznego Himalayan Camp znajduje się TUTAJ. […]

  2. […] z ubiegłorocznego Himalayan Camp można przeczytać TUTAJ. Więcej informacji o Himalayan Camp znajduje się na stronie himalayancamp.pl. […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn