Paznaun latem – różnorodność i radość życia po słonecznej stronie gór

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 04 lipca 2013 14:10

Aktywność, odprężenie i siła płynąca z gór – lato w Paznaun to czysta radość życia. Wspaniała przyroda gór, żywa tradycja górskich miejscowości i tyrolska serdeczność podbijają serca urlopowiczów, którzy spędzają tutaj beztroskie wakacje pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń. 

Cztery miejscowości – Ischgl, Galtür, Kappl i See – czynią region wypoczynkowy Paznaun jednym z najbardziej różnorodnych w Austrii. Podczas gdy w ruchliwym Ischgl miłośnicy kolarstwa górskiego oblegają fenomenalne singletracki, amatorzy wspinaczki i boulderingu spotykają się w uroczym Galtür. Spotkania z naturą, kąpiele wodne i niezliczone atrakcje dla rodzin to specjalność Kappl i See, gdzie prawdziwa wiejska sielanka łączy się z malowniczymi krajobrazami i szczerą gościnnością.

Paznaun latem (fot. austria.info)

Paznaun latem (fot. austria.info)

Tym, co łączy wszystkie miejscowości, jest otaczający je wspaniały świat gór. Rozległa sieć pieszych szlaków, tras spacerowych i ferrat prowadzi wędrowców reprezentujących wszystkie poziomy umiejętności i kondycji fizycznej przez tereny, które ukazują im coraz to nowe oblicza – od łagodnych po surowe, od górskich łąk po skaliste szczyty. Górskie schroniska – te w starym stylu i te bardziej nowoczesne – w nagrodę za trudy wędrówki oferują kulinarne specjały, przy czym menu sięga od tyrolskiej kuchni domowej po alpejskie wydanie haute cuisine. www.paznaun-ischgl.com/de

Przyjemność od pierwszej chwili: Silvretta Card All Inclusive

Aby umilić gościom Paznaun oczekiwanie na urlop, gospodarze kwater przesyłają im pocztą kartę Silvretta Card All Inclusive już przed urlopem – w 2013 roku po raz pierwszy gratis. Rodziny posiadające kartę mają możliwość bezpłatnego uczestniczenia w tygodniowym programie zajęć, obejmującym m.in. safari na lodowcu, rodzinną wyprawę wspinaczkową, wyprawę śladami przemytników i zdobywanie szczytów – nawet do 3000 m n.p.m. Karta umożliwia też wolny wstęp do Aquaparku w See, z czego na pewno ucieszą się najmłodsi.

Paznaun latem (fot. austria.info)

Paznaun latem (fot. austria.info)

Turyści wędrujący po górach pieszo i na rowerach korzystają z bezpłatnych przejazdów kolejkami linowymi i wyciągami krzesełkowymi na całym obszarze Paznaun. Dzięki temu można dotrzeć do wszystkich górskich ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych i schronisk na halach. Ochłodę zmęczonym sportem urlopowiczom oferują kryte i zewnętrzne baseny w Ischgl i Galtür, na które posiadacze karty również mają wolny wstęp. Karta gościa umożliwia także przejazdy autobusami po regionie Paznaun.

Ostra jazda i wspaniałe widoki – High-Bike Testcenter Paznaun

High-Bike Testcenter Paznaun to jedyne w Europie motocyklowe centrum testujące różne marki pojazdów. Miłośnicy motocykli mogą wypożyczyć sobie maszynę swoich marzeń i przez jeden dzień do woli sprawdzać jej możliwości.

Od początku czerwca do końca września do dyspozycji są motocykle marek Aprilia, BMW, Ducati, KTM i Triumph. Jeśli ktoś przyjechał bez własnego wyposażenia, w centrum testowym może zapytać o najnowsze modele kombinezonów, kasków i butów najlepszych producentów, takich jak Rukka, Schuberth i Daytona. www.highbike-paznaun.com

Cztery szczyty kulinarnych wrażeń – Kulinarny Szlak Św. Jakuba w Paznaun

Czterech kucharzy, laureatów kulinarnych nagród, wprawi tego lata w zachwyt smakoszy, którzy w trakcie wędrówki zajrzą do jednego (lub więcej) z czterech tradycyjnych górskich schronisk. Od 7 lipca 2013 międzynarodowe gwiazdy kucharskiego świata obejmą patronat nad czterema schroniskami Alpenverein w tyrolskim regionie Paznaun.

Paznaun latem (fot. austria.info)

Paznaun latem (fot. austria.info)

 

Każdy kucharz wykreuje własną potrawę z regionalnych produktów, która następnie znajdzie się w letnim menu schroniska. Schroniska dla smakoszy leżą na trasach różnych szlaków kulinarnych, rozpoczynających się w Ischgl, Galtür, Kappl i See, i serwują wędrowcom kuchnię na naprawdę wysokim poziomie.

Kids- & Youth Club Paznaun

Rodzice mają szansę na relaksujący urlop tylko wtedy, gdy ich dzieci dobrze się bawią. W całym regionie Paznaun najmłodszym gościom nuda nie grozi. Kids & Youth Club Paznaun przygotował dla dzieci i młodzieży ciekawy program aktywnego wypoczynku, który każdego dnia odbywa się w innym miejscu, a opiekę nad jego uczestnikami sprawują profesjonalni opiekunowie. Leśny skrzat Willi pokazuje dzieciom do lat 10 świat przyrody, a jego podopieczni poprzez zabawę uczą się ciekawych i ważnych rzeczy o roślinach i zwierzętach.

W dziecięcej strefie boulderowej trzeba wykazać się siłą, wytrwałością i kreatywnością. W wycieczkach po ścieżkach tematycznych i geocachingu wspomaganym przez urządzenia GPS chętnie uczestniczą całe rodziny. Youth Club zaprasza starsze dzieci – zastrzyk adrenaliny gwarantują młodzieży raftingowe i canyoningowe wyprawy oraz wyścigi na rowerach górskich. Wzburzone emocje pozwala następnie wyciszyć „Chill & Grill“ nad jeziorem.

Więcej informacji na stronach

www.ischgl.com

www.galtuer.com

www.kappl.com

www.see.at

Informacja prasowa austria.info

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn