Polartec® Alpha® – najnowsza generacja ocieplin syntetycznych

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 04 kwietnia 2013 14:01

Polartec LLC, wiodący producent dzianin o wysokiej wytrzymałości, wprowadza na rynek nowy produkt, jest nim ocieplina syntetyczna o nazwie Polartec® Alpha®. Tym samym, firma kontynuuje kurs na innowacje ze szczególnym naciskiem na oddychalność i wszechstronność swoich produktów.

W przeciwieństwie do prawdziwego puchu lub sztucznych ocieplin dostępnych na rynku, Polartec® Alpha®, jest bardziej stabilna, co oznacza, że ocieplina nie zbryla i nie przemieszcza się podczas użytkowania.

Polartec_Alpha---broszura

Konstrukcja ociepliny umożliwia łączenie jej od wewnątrz i z zewnątrz z innymi warstwami materiałów o luźnym splocie, które zapewniają jeszcze lepszą oddychalność.

W efekcie Polartec® Alpha®, zatrzymuje ciepło wytworzone przez ciało i jednocześnie umożliwia przepływ powietrza, a to gwarantuje pełen komfort użytkowania odzieży z niej wykonanej.

Natomiast, w klasycznych puchowych swetrach stosuje się materiały o wysokiej gęstości splotu, które tworzą „barierę” dla wilgoci. Takie rozwiązanie sprawdza się podczas postoju, jednak w trakcie aktywności już nie – materiał staje się wówczas pułapką dla wilgoci.

ALPHA_AirPerm_DryTime_FINAL_Polish

Ocieplina Polartec® Alpha®, oprócz bezprecedensowego poziomu oddychalności i transportu wilgoci, utrzymuje swoje właściwości izolacyjne nawet kiedy jest mokra. Ponadto, jest lekka, wiatroodporna, utrzymuje wysoki poziom kompresyjności oraz schnie znacznie szybciej niż inne materiały tego typu dostępne na rynku.

ALPHA_Dynamic_Breathability_FINAL_Polish

Polartec® Alpha® ma wojskowy rodowód – została stworzona na potrzeby amerykańskich jednostek specjalnych. Wojsko potrzebowało produktu, który byłby ciepły, wiatroodporny, wytrzymały, szybkoschnący i oddychający bardziej niż inne, dostępne ociepliny. Polartec podjął wyzwanie i rozpoczął prace nad produktem, który spełni te wyśrubowane oczekiwania.

Operacja ta zakończyła się sukcesem, w testach przeprowadzonych przez wojsko Polartec® Alpha® otrzymała najwyższe noty, w porównaniu do innych materiałów Polartec testowanych wcześniej przez amerykańskie jednostki specjalne.

Teraz ocieplina Polartec® Alpha® będzie dostępna także w odzieży outdoorowej, pierwsze modele zostaną zaprezentowane w 2013 roku, a dokładniej w styczniu podczas targów Outdoor Retailer w Salt Lake City, USA oraz w lutym na targach ISPO w Monachium. Odzież ta pojawi się w sklepach jesienią 2013 roku.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn