Reportaże wielkich podróżników, relacje z najbardziej doniosłych wypraw kilku ostatnich dekad, opowiadania sięgające w przeszłości, opisując historie, które zmieniły oblicze wielu rejonów świata. To wszystko składa się na kolejną edycję najbardziej żywiołowej książki na polskim rynku.
„Pojechane Podróże 2” to kontynuacja cyklu książkowego, dokumentującego wydarzenia związane z Festiwalem Podróżników Trzy Żywioły. W 2013 roku Festiwal obchodzi 10. jubileusz, w tym czasie gościli tu niemal wszyscy polscy znamienici podróżnicy i odkrywcy. Tym razem ich arcyciekawe opowieści zostały zebrane w cykl reportaży i wydane w formie książki po redakcją Marka Tomalik i Piotra Trybalskiego.
W bogato ilustrowanej książce czytelnik znajdzie historie wielkich, polskich odkryć i eksploracji – od Amazonki pokonanej kajakiem przez Piotra Chmielińskiego, poprzez tajemnice Wyspy Wielkanocnej prof. Zbigniewa J. Ryna, odkrycie stolicy Inków – Vilcabamby Elżbiety Dzikowskiej i Tonyego Halika, aż po egzystencjalne dywagacje na dachu świata Piotra Pustelnika i błyskotliwe obserwacje Jacka Hugo-Badera z rowerowego przejazdu przez nieturystyczne kraje Azji.
Przeczytaj i rusz po swoją przygodę!
Piotr Chmieliński „Zdobywanie Amazonki” –wspomnienie historycznej wyprawy Piotra Chmielińskiego, pierwszego człowieka, który zdołał przepłynąć Amazonkę od źródeł do ujścia.
Jacek Hugo-Bader „Jadę szosą po kobiercach, upadam w pszenicę” – błyskotliwy reportaż z przejazdu przez wszystkie kraje Azji Środkowej.
Elżbieta Dzikowska „Vilcabamba – ostatnia stolica Inków” – wspomnienie jednej z najważniejszych wypraw polskich odkrywców spisaną specjalnie na potrzeby tej książki.
Marek Kamiński „Odkryć swoją Północ”- próbuje ukazać drogę do własnego wnętrza, opisując podróże do najbardziej odludnych miejsc naszego globu.
Olgierd Budrewicz „Yap, czyli Alamakota” – pełna humoru relacja z podróży na wyspę Yap na Pacyfiku, do kraju o dziwacznym statusie, lilipucich rozmiarach i osobliwych obyczajach.
Piotr Pustelnik „Być jak Mallory!” – refleksja dojrzałego himalaisty nad sensem życia i zdobywania. Pustelnik zadaje pytanie czy Mallory był pierwszy na dachu świata przed Hillarym.
Romuald Koperski „W krainie Czukczów” – relacją z zimowej, nieprawdopodobnej ekspedycji samochodowej. Esencja podróży i poczucia humoru.
Prof. Zdzisław Jan Ryn „Rapa Nui – kraj Człowieka-Ptaka” – autor przyglądając się Wyspie Wielkanocnej prowadzi nas do szerszej refleksji nad kondycją świata. Dziś przed wyspą i jej mieszkańcami czeka trudny wybór.
Janusz Kasza „Wszystkie drogi prowadzą do Sturgis” – już od połowy lipca na amerykańskich drogach i higwayach pojawiają się grupy właścicieli jednośladów całego świata.
Wojciech Jagielski „W Ventersdorpie bez zmian” – intymny portret miasteczka Ventersdorp w RPA jego mieszkańców.
Premiera odbędzie się w ramach 10. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły (5-7 kwietnia 2013, kino Kijów.Centrum) w Krakowie.
Książka dostępna jest na stronie: www.3zywioly.pl.
Informacja prasowa Agencja TravelBrain.pl