Bracia Huberowie i kolekcja adidas terrex™ – ekwipunek na Ziemię Baffina

przez Piotr Turkot | Opublikowano 18 kwietnia 2013 12:36

Ktokolwiek chce zmierzyć się z górą Asgard, musi posiadać sprzęt, który się sprawdzi w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Ziemia Baffina to niezbyt przyjazne człowiekowi środowisko. Wyobraź sobie, że średnia roczna temperatura to przejmujące -8,5 stopnia Celsjusza. W zimie rozjaśnia się zaledwie na chwilę koło południa. W lecie wieje porywisty wiatr i pada deszcz. Aby dokonać tutaj profesjonalnej wspinaczki, potrzebujesz odzieży z materiału, na którym całkowicie możesz polegać.

baffin_equipment

Na końcu świata chłód i wilgoć są nie tylko nieprzyjemne, ale wręcz stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. I, co każdy alpinista wie, na 1000-metrowej drodze liczy się każdy gram, szew i detal. Dlatego właśnie kolekcja terrex™ – którą pomogli opracować i której używają bracia Huberowie – musi być równie funkcjonalna, co wytrzymała i lekka.

Basecamp_Panorama

Baza wyprawy braci Huberów pod Mount Asgard (fot. adidas)

Poszczególne elementy kolekcji wzajemnie się uzupełniają, tworząc całość, która stanowi znacznie więcej niż tylko sumę wszystkich części. To jak dobrze zgrany zespół. I to jedyny sposób, by zapewnić optymalną temperaturę ciała podczas wyprawy górskiej.

Idealną warstwę bazową stanowi koszulka adidas Terrex 1/2 Zip. Tkanina Cocona® z aktywnymi drobinkami węgla drzewnego zapewnia skuteczne odprowadzanie wilgoci. Dodatek wełny merynosowej gwarantuje utrzymanie ciepła i komfort dla skóry.

Created by MDKGraphicsEngine - Licensed to Adidas Production (6 licenses)

Koszulka adidas Terrex 1/2 Zip

Do tego minimalistyczna kurtka adidas Terrex GORE-TEX® Active Shell sprawi, że twoje ciało pozostanie suche bez względu na pogodę.

adidas_terrex_activeshelljkt_Z08832_print

Kurtka adidas Terrex GORE-TEX® Active Shell

A gdy zrobi się naprawdę wietrznie, ultralekka kurtka adidas Terrex Fast, dzięki nowej wytrzymałej membranie WINDSTOPPER®, zapewni ci niezawodną ochronę.

adidas_terrex_ws_fast_jkt_Z08465_web

Kurtka adidas Terrex Fast

Najlepsze zabezpieczenie przed zimnem zagwarantuje kurtka adidas Terrex Hybrid PrimaLoft. Hybrydowość tej kurtki polega na tym, że PrimaLoft® znajduje się tylko w miejscach, w których izolacja rzeczywiście ma sens. Te specjalne strefy utrzymają ciepło nawet w warunkach dużej wilgotności. Reszta składa się z lekkiego i rozciągliwego materiału Soft Shell, który dzięki technologii FORMOTION® pozwala na maksymalną swobodę ruchów.

Created by MDKGraphicsEngine - Licensed to Adidas Production (6 licenses)

Kurtka adidas Terrex Hybrid PrimaLoft

Ponieważ wspinaczka w dzikim terenie wiąże się z długimi podejściami po wyboistym podłożu, bracia Huberowie polegają na lekkim obuwiu adidas Terrex Fast R Mid GTX. Buty są wyposażone w podeszwę TRAXION™ z mieszanką gumy Continental, technologię FORMOTION® i membranę GORE-TEX®. Gwarantuje to bezkonkurencyjną przyczepność do nawierzchni, kontrolę pracy stóp oraz dobrą oddychalność.

adidas_terrex_fastRmid_red_G64524_F_150dpi

Buty adidas Terrex Fast R Mid GTX

Niezbędną swobodę ruchu zapewniają uniwersalne spodnie adidas Terrex Mountain, sprawdzone zarówno na podejściach, jak i podczas wspinania.

Created by MDKGraphicsEngine - Licensed to Adidas Production (6 licenses)

Spodnie adidas Terrex Mountain

Wielofunkcyjne akcesoria, takie jak czapka Logo czy skarpetki adidas Terrex Pro i Terrex są wyrazem filozofii terrex™: chronić od stóp do głów w każdych warunkach pogodowych.

Nawet na Ziemi Baffina.

O wyprawie Alexa i Thomasa Huberów na Mounta Asgard możecie przeczytać w ciekawej i pełnej szczegółów relacji.

Sugerowane ceny detaliczne:

koszulka Terrex 1/2 Zip- 269 pln

kurtka Terrex GORE-TEX® Active Shell – 1 249 pln

kurtka Terrex Fast – 849 pln

buty Terrex Fast R Mid GTX – 769 pln

spodnie Terrex Mountain – 619 pln

Więcej informacji na:
www.adidas.com/outdoor
www.facebook.com/adidasoutdoor

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn