Piszą dla nas

Piszą dla Outdoor Magazynu:

 

  • Wojciech Kłapcia – ekspert technologiczny
Wojciech Kłapcia (fot. arch. Wojciech Kłapcia)
Wojciech Kłapcia (fot. arch. Wojciech Kłapcia)

Ekspert do spraw technologii w branży outdoor. Związany z branżą od kilkunastu lat. Prowadzi komercyjne szkolenia związane z takimi tematami jak technologie produkcji laminatów, produkcja odzieży puchowej, konstrukcyjne rozwiązania stosowane w plecakach.

Wykłady i szkolenia otwarte prowadził na Uniwersytecie w Libercu (Republika Czeska), dla stowarzyszenia Polish Outdoor Group, czasopisma 4outdoor oraz dla organizacji turystycznych i  harcerskich. Jego artykuły publikowane są na łamach portalu i magazynu 4outdoor Biznes, Magazynu Górskiego oraz w branżowych materiałach wewnętrznych.

W młodości harcerz działający w outdoorowym środowisku, biegacz (maratony górskie, w tym bieg dookoła doliny Wisły 77km). Na początku lat 90. część swojego ekwipunku tworzył samodzielnie. Współpracował z Cieszyńskim Zamkiem, był kuratorem wystawy Extreme Design Galery.

Projektowane przez niego produkty są nominowane wyróżniane i nagradzane za design oraz rozwiązania technologiczne. Współpracuje w zakresie projektowania oraz rozwoju technologicznego produktu z markami: Crux, Lightwave, Ortovox, Yeti, Pajak.

W wolnym czasie uprawia turystkę F&L, choć nie stroni też od kajaka, rowera, skałek czy snowboardu, a i Alpy nie są mu obce (najwyższym zdobytym przez niego szczytem jest Mount Blanc).

  • Adam Kokot – fotografia
Adam Kokot (fot. Adam Kokot)
Adam Kokot (fot. Adam Kokot)

Rocznik 1981, mieszka niedaleko Nowego Targu na Podhalu. Fotograf samouk. Profesjonalnie fotografią zainteresował się w 2007 roku, po licznych publikacjach jego zdjęć w polskich magazynach outdoorowych. Główną tematyką zdjęć Adama są sporty ekstremalne z dużym naciskiem na wspinanie.

W 2010 roku wygrał kategorię Spirit (klimat) w największym na świecie konkursie fotografii ekstremalnej RedBull Illume 2010, jest również finalistą konkursu Memorial Maria Luisa 2011, w kategorii alpinizm.

Ro 2013 to kolejne wyróżnienia – Adam został finalistą w kategorii sport Grand Press Photo 2013 oraz finalistą Top 250 RedBull Illume 2013.

Adam jest wspierany przez firmy Clik Elite Europe oraz Directalpine. Z portfolio Adama można zapoznać się na stronie: www.adamkokot.pl.

  • Adam Kopta – wspinaczka skalna i bieganie
Adam Kopta (fot. Adam Kokot)
Adam Kopta (fot. Adam Kokot)

Od ponad 20 lat związany ze wspinaniem i bieganiem. Instruktor sportu wspinaczki sportowej. Aktywnie uprawia wspinanie skalne oraz biegi długodystansowe.

Wspina się w rejonach całej Europy, gdzie poprowadził ponad 1500 sportowych dróg skalnych, z czego 500 miało trudności 7a i więcej, 200 – 7b i więcej, 60 – 7c i więcej.

Ukończył 15 „płaskich” biegów maratońskich w przedziale czasowym 3:15 – 3:30, oraz 4 maratony górskie. Rocznie przebiega ponad 1500 km.

Bieganie i wspinanie łączy w sposób uzupełniający, wykonując treningi naprzemiennie i systematycznie. Współpracuje z magazynem i portalem 4outdoor Biznes, gdzie publikuje testy sprzętu.

  • Artur Małek – himalaizm, alpinizm, wspinaczka górska
Artur Małek (fot. Renata Niezbecka)
Artur Małek (fot. Renata Niezbecka)

Rocznik 79. Taternik, alpinista i himalaista, instruktor wspinaczki. Organizator i uczestnik kilkudziesięciu wypraw, m.in. w Alpy, Andy, Himalaje oraz góry Afryki. Jest absolwentem fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. 5 marca 2013 roku wraz z Adamem Bieleckim, Maciejem Berbeką oraz Tomaszem Kowalskim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak (8047 m n.p.m.). Była to wyprawa PZA w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2010–2015 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego.

Ma na swoim koncie także m.in. zimowe przejścia na Kotle Kazalnicy w Tatrach, w tym: Uskok Laborantów (partner Artur Szachniewicz), Cień Wielkiej Góry (partner Artur Szachniewicz), Parada Jedynek (partner Artur Szachniewicz, Matusz Grobel), Orzeł z Empiru (partner Mariusz Lange). Miłośnik wspinaczki w lodzie i drytoolingu. Więcej informacji na stronie: www.freemount.pl.

  • Renata Małek – fotografia, trekking po górach
Renata Niezbecka (fot. arch. Renata Niezbecka)
Renata Niezbecka (fot. arch. Renata Niezbecka)

Rocznik 78. Z wykształcenia fotograf (Uniwersytet Jagielloński) i historyk filozofii (Uniwersytet Śląski). Na co dzień pracownik radia, ale sercem i duszą jest cały czas wysoko w górach. To właśnie góry, podróże i fotografia są jej największą pasją. Ze swoim aparatem fotograficznym była między innymi na Kaukazie, w Alpach, w Himalajach i w Afryce. Relacje i zdjęcia z tych podróży można przeczytać i obejrzeć w magazynach branżowych, oraz na portalach internetowych poświęconych wspinaczce i górom.

Publikowała m.in. w Górach,  w Taterniku, w magazynie rajdowym WRC. Laureatka konkursów fotograficznych. W przeszłości brała czynny udział w rajdach samochodowych zdobywając tytuł Mistrza Polski Dziennikarzy. Z portfolio Renaty można zapoznać się na stronie: www.freemount.pl.

  • Michał Unolt – bieganie, rajdy adventure, podróże
Michał Unolt (fot. arch. Michał Unolt)
Michał Unolt (fot. arch. Michał Unolt)

Poznaniak, z wykształcenia administratywista (trudne słowo, którego uczył się przez pięć lat studiów), z zamiłowania już nie bardzo. Uwielbia podróże, góry, fotografię i dobre jedzenie. W wieku 18 lat przejechał całą Norwegię na rowerze od dziadka i była to jedna z jego najlepszych wypraw. Od tego czasu zorganizował wyjazdy m. in. do Etiopii, Syrii, Nepalu, Rumunii, Maroka, Jordanii czy Indii; odwiedził też większość krajów Europy Zachodniej. Na swoim koncie ma trekkingi w Himalajach (z wejściem na 6-tysięcznik Thorong Peak), Pirenejach, Fogaraszach (Rumunia) czy Górach Simien (Etiopia). Współautor kilku przewodników turystycznych i rowerowych wydawnictwa Bezdroża.

Lubi się porządnie zmęczyć, zwłaszcza kiedy wysiłek trwa wiele godzin. W ostatnich latach ukończył najtrudniejsze rajdy adventure racing w Polsce (m.in. Adventure Trophy, Bergson Winter Challenge, Rajdy Zimowe 360°); maratończyk, uczestnik pieszych maratonów na orientację. Od niedawna jego kalendarz startów ułożony jest pod kątem biegów górskich na dystansach ultra.

Nie lubi czerwonej herbaty, czekolady z miętą i ciepłego mleka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist