Piszą dla nas

Piszą dla Outdoor Magazynu:

 

  • Wojciech Kłapcia – ekspert technologiczny
Wojciech Kłapcia (fot. arch. Wojciech Kłapcia)
Wojciech Kłapcia (fot. arch. Wojciech Kłapcia)

Ekspert do spraw technologii w branży outdoor. Związany z branżą od kilkunastu lat. Prowadzi komercyjne szkolenia związane z takimi tematami jak technologie produkcji laminatów, produkcja odzieży puchowej, konstrukcyjne rozwiązania stosowane w plecakach.

Wykłady i szkolenia otwarte prowadził na Uniwersytecie w Libercu (Republika Czeska), dla stowarzyszenia Polish Outdoor Group, czasopisma 4outdoor oraz dla organizacji turystycznych i  harcerskich. Jego artykuły publikowane są na łamach portalu i magazynu 4outdoor Biznes, Magazynu Górskiego oraz w branżowych materiałach wewnętrznych.

W młodości harcerz działający w outdoorowym środowisku, biegacz (maratony górskie, w tym bieg dookoła doliny Wisły 77km). Na początku lat 90. część swojego ekwipunku tworzył samodzielnie. Współpracował z Cieszyńskim Zamkiem, był kuratorem wystawy Extreme Design Galery.

Projektowane przez niego produkty są nominowane wyróżniane i nagradzane za design oraz rozwiązania technologiczne. Współpracuje w zakresie projektowania oraz rozwoju technologicznego produktu z markami: Crux, Lightwave, Ortovox, Yeti, Pajak.

W wolnym czasie uprawia turystkę F&L, choć nie stroni też od kajaka, rowera, skałek czy snowboardu, a i Alpy nie są mu obce (najwyższym zdobytym przez niego szczytem jest Mount Blanc).

  • Adam Kokot – fotografia
Adam Kokot (fot. Adam Kokot)
Adam Kokot (fot. Adam Kokot)

Rocznik 1981, mieszka niedaleko Nowego Targu na Podhalu. Fotograf samouk. Profesjonalnie fotografią zainteresował się w 2007 roku, po licznych publikacjach jego zdjęć w polskich magazynach outdoorowych. Główną tematyką zdjęć Adama są sporty ekstremalne z dużym naciskiem na wspinanie.

W 2010 roku wygrał kategorię Spirit (klimat) w największym na świecie konkursie fotografii ekstremalnej RedBull Illume 2010, jest również finalistą konkursu Memorial Maria Luisa 2011, w kategorii alpinizm.

Ro 2013 to kolejne wyróżnienia – Adam został finalistą w kategorii sport Grand Press Photo 2013 oraz finalistą Top 250 RedBull Illume 2013.

Adam jest wspierany przez firmy Clik Elite Europe oraz Directalpine. Z portfolio Adama można zapoznać się na stronie: www.adamkokot.pl.

  • Adam Kopta – wspinaczka skalna i bieganie
Adam Kopta (fot. Adam Kokot)
Adam Kopta (fot. Adam Kokot)

Od ponad 20 lat związany ze wspinaniem i bieganiem. Instruktor sportu wspinaczki sportowej. Aktywnie uprawia wspinanie skalne oraz biegi długodystansowe.

Wspina się w rejonach całej Europy, gdzie poprowadził ponad 1500 sportowych dróg skalnych, z czego 500 miało trudności 7a i więcej, 200 – 7b i więcej, 60 – 7c i więcej.

Ukończył 15 „płaskich” biegów maratońskich w przedziale czasowym 3:15 – 3:30, oraz 4 maratony górskie. Rocznie przebiega ponad 1500 km.

Bieganie i wspinanie łączy w sposób uzupełniający, wykonując treningi naprzemiennie i systematycznie. Współpracuje z magazynem i portalem 4outdoor Biznes, gdzie publikuje testy sprzętu.

  • Artur Małek – himalaizm, alpinizm, wspinaczka górska
Artur Małek (fot. Renata Niezbecka)
Artur Małek (fot. Renata Niezbecka)

Rocznik 79. Taternik, alpinista i himalaista, instruktor wspinaczki. Organizator i uczestnik kilkudziesięciu wypraw, m.in. w Alpy, Andy, Himalaje oraz góry Afryki. Jest absolwentem fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. 5 marca 2013 roku wraz z Adamem Bieleckim, Maciejem Berbeką oraz Tomaszem Kowalskim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak (8047 m n.p.m.). Była to wyprawa PZA w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2010–2015 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego.

Ma na swoim koncie także m.in. zimowe przejścia na Kotle Kazalnicy w Tatrach, w tym: Uskok Laborantów (partner Artur Szachniewicz), Cień Wielkiej Góry (partner Artur Szachniewicz), Parada Jedynek (partner Artur Szachniewicz, Matusz Grobel), Orzeł z Empiru (partner Mariusz Lange). Miłośnik wspinaczki w lodzie i drytoolingu. Więcej informacji na stronie: www.freemount.pl.

  • Renata Małek – fotografia, trekking po górach
Renata Niezbecka (fot. arch. Renata Niezbecka)
Renata Niezbecka (fot. arch. Renata Niezbecka)

Rocznik 78. Z wykształcenia fotograf (Uniwersytet Jagielloński) i historyk filozofii (Uniwersytet Śląski). Na co dzień pracownik radia, ale sercem i duszą jest cały czas wysoko w górach. To właśnie góry, podróże i fotografia są jej największą pasją. Ze swoim aparatem fotograficznym była między innymi na Kaukazie, w Alpach, w Himalajach i w Afryce. Relacje i zdjęcia z tych podróży można przeczytać i obejrzeć w magazynach branżowych, oraz na portalach internetowych poświęconych wspinaczce i górom.

Publikowała m.in. w Górach,  w Taterniku, w magazynie rajdowym WRC. Laureatka konkursów fotograficznych. W przeszłości brała czynny udział w rajdach samochodowych zdobywając tytuł Mistrza Polski Dziennikarzy. Z portfolio Renaty można zapoznać się na stronie: www.freemount.pl.

  • Michał Unolt – bieganie, rajdy adventure, podróże
Michał Unolt (fot. arch. Michał Unolt)
Michał Unolt (fot. arch. Michał Unolt)

Poznaniak, z wykształcenia administratywista (trudne słowo, którego uczył się przez pięć lat studiów), z zamiłowania już nie bardzo. Uwielbia podróże, góry, fotografię i dobre jedzenie. W wieku 18 lat przejechał całą Norwegię na rowerze od dziadka i była to jedna z jego najlepszych wypraw. Od tego czasu zorganizował wyjazdy m. in. do Etiopii, Syrii, Nepalu, Rumunii, Maroka, Jordanii czy Indii; odwiedził też większość krajów Europy Zachodniej. Na swoim koncie ma trekkingi w Himalajach (z wejściem na 6-tysięcznik Thorong Peak), Pirenejach, Fogaraszach (Rumunia) czy Górach Simien (Etiopia). Współautor kilku przewodników turystycznych i rowerowych wydawnictwa Bezdroża.

Lubi się porządnie zmęczyć, zwłaszcza kiedy wysiłek trwa wiele godzin. W ostatnich latach ukończył najtrudniejsze rajdy adventure racing w Polsce (m.in. Adventure Trophy, Bergson Winter Challenge, Rajdy Zimowe 360°); maratończyk, uczestnik pieszych maratonów na orientację. Od niedawna jego kalendarz startów ułożony jest pod kątem biegów górskich na dystansach ultra.

Nie lubi czerwonej herbaty, czekolady z miętą i ciepłego mleka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.