II edycja Biegu Przedniego – promocja idei ploggingu

przez Michał Gurgul | Opublikowano 05 sierpnia 2019 10:21

W ramach 15. Spotkań z Filmem Górski po raz drugi odbędą się zawody biegowe – Bieg Przedni. Trasa ponownie będzie widokowa, o niezbyt dużym stopniu trudności, z Zakopanego do Kościeliska – 15 km. Startujemy z miasteczka festiwalowego zlokalizowanego na terenie zakopiańskiego Parku Miejskiego i pędzimy w stronę Kościeliska.

Nazwa biegu jest nieprzypadkowa, bowiem zmierzającym w stronę mety towarzyszyć będzie panorama Tatr Zachodnich z Kominiarskim Wierchem na czele. Ten charakterystyczny szczyt, niedostępny dla turystów od końca 1988 r., jest miejscem gniazdowania jednego z najbardziej majestatycznych ptaków – orła przedniego.

Poprzednia edycja Biegu Przedniego (fot. mat. prasowy)

Zależy nam, aby impreza sportowa służyła czemuś więcej niż tylko rywalizacji. Chcemy pokazać Tatry z perspektywy mniej oczywistej, pokazać ich piękno, zwrócić się w stronę świadomej turystyki przywołując historię orła przedniego.

Poprzednia edycja Biegu Przedniego (fot. mat. prasowy)

Zawody są realizowane w ścisłej współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Chcemy aby Bieg Przedni był punktem wyjścia zachęcającym do ploggingu – dyscyplinie wymyślonej przez Szwedów polegającej na łączeniu biegania z podnoszeniem napotkanych śmieci.

Informacja prasowa

***

O idei ploggingu będziecie mogli przeczytać już wkrótce, w ramach cyklu Zielona Strona OM. Artykuł ukaże się we wrześniu w 8. numerze naszego czasopisma.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn