Prelekcja Mateusza Waligóry, Kolosy 2019

przez Michał Gurgul | Opublikowano 23 marca 2019 11:27

“RANY JULEK! Zobacz prelekcję z Kolosów online!” – napisał na swoim profilu facebookowym Mateusz Waligóra, zapraszając nie tylko do obejrzenia nagrania ze swojej prezentacji, ale również zachęcając do udzielenia pomocy małemu Juliuszowi Klimczukowi, który choruje na ciężką i rzadką chorobę.

Wpis Mateusza:

Mam swoją ulubioną specjalistkę od rysunków – Ania przygotowuje dla mnie wszystkie grafiki i mapy na potrzeby książek i prelekcji. Gdy ostatnim razem zapytałem ją o kwotę na FV odpowiedziała tylko:

„Wiesz co Mateusz? Ja mam sąsiadów, których bardzo lubię, ale ostatnio nie widuję ich zbyt często, bo urodził im się syn i od kilku miesięcy w zasadzie nie opuszczają szpitala. Zamiast płacić za moją pracę po prostu przelej im tyle ile możesz”

Tak poznałem Julka.

Julek zasypiając przestaje oddychać, bo choruje na chorobę, na którą nie ma lekarstwa.
Ta choroba to zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji potocznie nazywany Klątwą Ondyny. Z chorobą tą zmaga się około 30 osób w Polsce.

Julek jest malutki (urodził się 20. października 2018) i przesypia większość doby. Ma założoną rurkę tracheostomijną, która umożliwia szybkie podłączenie go do respiratora.

Od urodzenia przebywa na oddziale intensywnej terapii: przez 3 miesiące w Poznaniu, gdzie przyszedł na świat, ostatnie tygodnie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nie był jeszcze w domu. Nie zna swojej siostry. Rodzice mogą go brać na ręce tylko za zgodą personelu medycznego.

Tyle. Choć to nie wszystko z czym zmaga się ten dzielniak. Więcej przeczytacie tutaj: https://ranyjulek.blog/ Rany Julek

„Chodzenie po pustyniach niczego nie zmienia. Nie poprawi losu innych ludzi, a mój prawdopodobnie tylko pogorszy”

Chrzanić to. Jeśli potrafimy zrzucać się na zimowe igraszki narodowych wypraw to damy radę zrzucić się też na Julka. On w strefę śmierci wkracza za każdym razem, gdy ucina sobie drzemkę.

Przyznam wam się do czegoś. Początkowo chciałem zlicytować pamiątkową statuetkę (wyróżnienie za „wyczyn roku” festiwalu Kolosy) I ja i wy wiemy, że to nie byłby dobry pomysł, bo zwycięzcą licytacji jest zawsze jedna osoba. A ja chcę, aby każdy coś miał z tego dealu.


Dlatego proszę cię: jeśli masz ochotę zobaczyć zapis prelekcji z Kolosów przelej na leczenie Julka tyle ile możesz.

To jest numer konta:

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

A to tytuł przelewu: 1299/K JULIUSZ KLIMCZUK

Przejście pustyni jest niczym w konfrontacji z walką, którą podejmuje nasz mały bohater. Niczym.


Jeśli uznasz, że prelekcja jest dobra, i nie będzie ci wstyd podzielić się nią z innymi to zrób to proszę. Udostępnij ten wpis lub po prostu podrzuć link do filmu przyjaciołom.

Dzięki!

Za udostępnienie zapisu prelekcji dziękuję Januszowi Janowskiemu.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn