Filip Babicz ustanawia nowy rekord na Orlej Perci!

przez Wojciech Słowakiewicz | Opublikowano 07 września 2018 10:29

6 sierpnia Filip Babicz ustanowił nowy rekord przebiegnięcia Orlej Perci w Tatrach. Ten bardzo doświadczony wspinacz i biegacz pokonał słynny szlak w 1h 04′ 23″.

Filip Babicz startuje z Zawratu do rekordowego biegu po Orlej Perci

Filip pobił poprzedni rekord należący do Piotra Łobodzińskiego (utytułowanego lekkoatlety, biegacza górskiego) o ponad 12 minut! Filip pisze:

Orla Perć – nowy rekord!!! Wczoraj (06.09.2018) przebiegłem trasę z Zawratu na Krzyżne w czasie 1h 04′ 23″. Tym samym udało mi się poprawić dotychczasowy rekord Piotra Łobodzińskiego o ponad 12 minut! Bieg odbył się, podobnie jak w przypadku mojego poprzednika, bez wsparcia na trasie. Niebawem zamieszczę film na YouTube. Dla zainteresowanych zapis GPS dostępny na Strava.

Orla Perć to szlak uważany za najtrudniejszy w Tatrach. Przeciętnemu turyście jego pokonanie zajmuje zwykle cały dzień.

Wyświetlam 5 komentarzy
Dodaj swój komentarz
 1. Marcel pisze:

  A gdzie droga redakcjo są mniej wymagające odcinki Orlej Perci?

 2. Kamil pisze:

  Redakcjo
  Orla kończy się na przełęczy Krzyżne a nie na Krzyżne (sugerujące szczyt Krzyżne). Wiem że to cytat Filipa ale powinniście zaznaczyć to w tekście aby mniej doświadczony turysta wiedział co i jak.
  Po drugie przejście Orlej to nie cały dzień tylko 4-6h zależnie od warunków (z podejściem ze schroniska któregoś i powrotem ok cały ale sama Orła nie – precyzujmy informacje)

 3. Endrju pisze:

  Ciekawe czy filmik będzie bez cięć, tak jak ten Łobodzińskiego.
  No i bez bzdurnej muzyczki w tle. Oby:)
  Film Łobodzińskiego uważam właśnie dlatego za świetny, bo nie jest pocięty i nie “ozdabia” go żadna muzyka. Wszystko naturalnie, tak jak było.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn